46 bin 743 öğrenci karne aldı 

Yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale'deki 240 okulda eğitim gören 46 bin 743 öğrenci, karne ve tatil sevinci yaşadı.

  • Eğitim
  • 20 Ocak 2023
  • 12:45

KARNE, BELGE VE HEDİYELERİNİ VERDİ
2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci yarıyılının sona ermesi dolayısıyla Kırıkkale Hasan Ali Yücel İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Miraç Topaloğlu, Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ile beraberindekiler katıldı. Okulun öğrencileri, Vali Tekbıyıkoğlu ile diğer davetlileri okul girişinde çiçeklerle karşıladı. Vali Tekbıyıkoğlu, eğitim öğretimle ilgili Milli Eğitim Müdürü Telefoncu'dan eğitim öğretimle ilgili bilgi aldı. Sınıflarda öğrencilerle bir araya gelen Tekbıyıkoğlu ve beraberindekiler, öğrencilerin karne, belge ve hediyelerini verdi.

HEPSİNE İYİ TATİLLER DİLİYORUM
Kent genelinde yaklaşık 47 bin öğrencinin tatile girdiğini belirten Tekbıyıkoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bugün ilk ve orta derecedeki okullarımızın karne günü. 240 okulumuzda yaklaşık 47 bin öğrencimiz karne aldı ve tatile girdiler. " dedi. Eğitim işinin sadece çocuğun başarı olmadığını hatırlatan Tekbıyıkoğlu, "Çocuk, anne ve eğitimci kadrosunun başarısı. Bütün öğrencileri, annelerini ve babalarını kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Hepsine iyi tatiller diliyorum. Çocuklara da tatilin hakkını vermelerini temenni ediyorum." diye konuştu.

KÜÇÜK ONARIMLAR YAPILARAK HEPSİ ELDEN GEÇTİ
Okullarda bu yıl farklı olarak büyük yatırımların yapıldığına dikkat çeken Tekbıyıkoğlu, şunları kaydetti: "Sayın Millî Eğitim Bakanımızın ilimize olan teveccühü ile beraber hemen hemen her okulumuz elden geçti, onarımlar, yık-yaplar, dönüştürmeler, güçlendirmeler yapıldı. Büyük ve küçük onarımlar yapılarak hepsi elden geçti. Çocuklarımız bundan böyle daha güvenli alanlarda, daha güvenli okullarda eğitim öğretimlerini devam ettirecekler." Törene, Milli Eğitim Müdürü Telefoncu'nun yanı sıra Müdür Yardımcısı Hamza Aygün ile diğer okul yöneticileri eşlik etti.

Haber: Burak Çalışkan 


 

İlginizi Çekebilir

Vali Tekbıyıkoğlu, şampiyonları ödüllendirdi 

İlginizi Çekebilir

Meslek liseliler ekmek üretiyor 

İlginizi Çekebilir

Empati ödülü Tekbıyıkoğlu’na 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

57854

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

Albayrak: “Yakında AK Parti’den istifalar başlayacak”

Doğan’a İYİ Parti’de önemli görev 

112’ye asılsız çağrı oranı yüzde 72,04 

Gökdere, Delice Ziraat Odası Başkanlığı’nda güven tazeledi

Çocuğunun yanında erotik canlı yayın açmıştı! İfadesinde ‘kocamın kumar borcu içi yaptım’ dedi

SIRADAKİ HABERLER