Afrikalı gönül elçilerinden Yahşihan’a ziyaret 

TİKA ve Merhamet İslami Eğitim ve Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle Afrika kıtasında bulunan Çad ülkesinden Kırıkkale’ye kurs almak için gelen kursiyerler, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ı ziyaret ettiler. 

  • Gündem
  • 31 Aralık 2022
  • 12:30
Afrikalı gönül elçilerinden Yahşihan’a ziyaret 

60 GÜN EĞİTİM ALACAKLAR
Kırıkkale Valiliği himayelerinde Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Halk Eğitim Merkezi’nde 9 Eğitmen tarafından, Kuaförlük, Estetiysen, Aşçılık ve Pastacılık ile Türkçe Dil Eğitimi verilmesi için Afrika Çad’dan TİKA ve Merhamet İslami Eğitim ve Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle ülkemize gelen 11 bayan kursiyer, , Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ı ziyaret ettiler.  Toplam 60 gün sürecek eğitim süresince Kırıkkale’de kalacak olan kursiyerlere, Kırıkkale’nin tarihi ve kültürel yerleri tanıtılacak.  Bu çalışmanın önemine vurgu yapan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, çalışma kapsamında emek verenlere teşekkür etti. 

YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK 
Merhamet İslami Eğitim ve Yardım Derneği Başkanı Mustafa Sadıç, derneklerinin Kırıkkale'deki sığınmacılara yardım etme amacıyla kurulduğunu söyledi. Bugüne kadar binlerce sığınmacı ve ihtiyaç sahibine gıda, giyecek, eşya ve nakdi yardımda bulunduklarını belirten Sadıç, "Daha sonra Suriye'de yardımlarımız devam etti ve muhtelif bölgelerde 14 dikiş kursu açıldı. Ardından Kamerun ve Çad'a yöneldik. Buralarda yaklaşık 110 su kuyusu açtırdık, 20 Kur'an kursu yaptırdık ve binlerce kurban kesildi. Bu bölgelerde aniden gelişebilen olaylara da hemen müdahil olduk. Yine sünnetler ve katarakt ameliyatları yaptırdık. Geçen yıl da TİKA aracılığıyla Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Çadlı 100 engelli kardeşimize tekerlekli sandalye dağıttık." diye konuştu.

Haber: Burak Çalışkan 

İlginizi Çekebilir

Baharın gelişi Nevruz kutlanacak 

İlginizi Çekebilir

Mobil aşevi hayırseverlerin desteğiyle iftar sofralarına aş ulaştırıyor

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da diyabet hastaları için protokol  

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

29711

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

Albayrak: “Yakında AK Parti’den istifalar başlayacak”

Doğan’a İYİ Parti’de önemli görev 

112’ye asılsız çağrı oranı yüzde 72,04 

Gökdere, Delice Ziraat Odası Başkanlığı’nda güven tazeledi

Çocuğunun yanında erotik canlı yayın açmıştı! İfadesinde ‘kocamın kumar borcu içi yaptım’ dedi

SIRADAKİ HABERLER