Bildik’ten rüşvet iddialarına cevap: “Yel, kayadan ancak toz alır”

Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, rüşvet iddiaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Rüşvet iddiasında bulunan kişi ile herhangi bir bağlantılarının olmadığı belirten Bildik, “Aslı astarı olmayan mesnetsiz iddiaları mahkemeye taşıdık” dedi.

  • Siyaset
  • 22 Eylül 2022
  • 18:57
Bildik’ten rüşvet iddialarına cevap: “Yel, kayadan ancak toz alır”

ŞAHSIM, KASITLI OLARAK HEDEF GÖSTERİLİYOR
Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Bildik, “Şahsım ve Belediye Başkanlığımızın ismini kullanan F.G. isimli şahıs hiçbir zaman bizim muhatabımız olmamıştır. Firmanın sahibi Mahmut Bey ve taşeronu Gökhan Bey bizlerin muhatabıdır. Rüşvet iddiasında bulunan şahıs, rüşvet verdiği iddiasında bulunarak, bilerek ve isteyerek suç işlemiştir. Firma ile yaşadığı problemlerden dolayı belediyemizi ve şahsımı zan altında bırakıp, itibarıma zeval vermeye çalışanlara çanak tutmuştur. Kendisi belediye personeline para gönderdiğini söyleyerek, yalan söylemektedir. Firması tarafından Belediyespor Kulübü’ne yapılan bağışı öğrenerek, kendisi göndermiş gibi konuşmaktadır. Bu paranın harcamalarını sayın basın mensuplarına sunuyoruz. Suç duyurusunda bulunduk delillerimize de ekledik. Şahsım kasıtlı ve açık olarak hedef gösteriliyor. Aslı astarı olmayan mesnetsiz iddiaları mahkemeye taşıdık.” dedi.


BİZİM RÜŞVETLE UZAKTAN, YAKINDAN İŞİMİZ OLMAZ
Rüşvet iddiaları ile uzaktan yakından alakaları olmadığı belirten Bildik, “Yer teslimi geç yapıldığı iddiası kesinlikle doğru değildir. Firma ve DSİ, süre uzatımı için bizden belge istediler, biz de 08.07.2022 tarihinde belgeye onay vermişiz. Şahsa kimlerin ne vaat ederek, para vererek bunları söylettiğini de biliyoruz. Şahsın söylediği gibi bizim rüşvet iddiaları ile ilgili uzaktan yakından bir işimiz olmaz.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

MHP İl Başkanı Abalı’nin listesi belli oldu 

İlginizi Çekebilir

Banliyö seferler yeniden başlamalı 

İlginizi Çekebilir

Öztürk: “Her zaman halkımızın yanındayız”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

59248

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

Albayrak: “Yakında AK Parti’den istifalar başlayacak”

Doğan’a İYİ Parti’de önemli görev 

112’ye asılsız çağrı oranı yüzde 72,04 

Gökdere, Delice Ziraat Odası Başkanlığı’nda güven tazeledi

Çocuğunun yanında erotik canlı yayın açmıştı! İfadesinde ‘kocamın kumar borcu içi yaptım’ dedi

SIRADAKİ HABERLER