Can; "Bir dahaki dönemde aday olmayacağım"

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, yeni dönem için aday olmayacağını açıkladı. Can, “Elimizden geldiğince şehrimize hizmet etmeye çalıştık. 5 dönemdir Milletvekilliğimizden artık Kırıkkale’de yoruldu” diyerek aday olmayacağını, dönem sonunda siyaseti bırakacağını belirtti.

  • Siyaset
  • 19 Şubat 2022
  • 15:06
Can; "Bir dahaki dönemde aday olmayacağım"

5 DÖNEMDİR ARTIK KIRIKKALE BİZDEN YORULDU 
Ankara’da yayın yapan Redaktör Haber Gündem Özel Programı’na konuk olan AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, 5 dönemdir Milletvekilliği görevinde bulunduğuna dikkat çekerek bir dahaki dönemde yapılacak olan seçimde aday olmayacağına işaret etti. Geçtiğimiz dönemde de aynısını söylediğini fakat gösterilen teveccüh ve gelen talep üzerine aday olduğunu yineleyen Can, “Kırıkkaleli olmaktan gurur duyuyorum. Bunu geçen dönemde söylemiştim ve yine söylüyorum bu bir nasip meselesi. Ben bu konuda çok rahatım. Gelecek dönemde bir düşüncem yok bunu söylerken kendimi bir nimet olarak saydığımdan değil, bunlar bir nasiptir mücadelemize devam ediyoruz. Açık kapı bırakmıyorum. Çünkü Kırıkkale artık bizden beş dönem boyunca yoruldu” dedi.

KIRIKKALE’YE HİZMETLER İÇİN ÇALIŞTIK 
Redaktör haber genel yayın yönetmeni İbrahim Gökdemir’in sorularını içtenlikle cevaplayan Can, zaman zaman sorulara espri şeklinde de cevaplar verdi. Siyasi hayatının gelecek dönemde ne şekilde ilerleyeceği sorusuna cevap veren Can, “Bu dönem sayısı çok konuşulduğu için bununla ilgili espride yapıyoruz. Bazen arkadaşlarımız bu konuyu açıyorlar. İşte yoğunuz deminde gördüğünüz gibi telefon hiç durmuyor vatandaş ile ilgili güzel ilişkilerimiz var. Bir muhabbet edeceğimiz zaman telefon çalıyor ve vatandaşın işi başka yere talimat veriyoruz.”

BEŞ DÖNEM BOYUNCA HALKIMIZ YORULDU 
“Oradan arıyoruz tekrar bilgi veriyoruz. Tabi sohbet eden arkadaşımızım sohbeti konusu yarım kalıyor, tekrar nerde kaldık diye sorunca diyor ki; “Bu nasıl iştir bunun temposuna nasıl dayanıyorsun? Telefonlara nasıl bakıyorsun?” deyince bende espri yaparak gerçekten bu iş yapılacak iş değil bir kaç dönem daha yapıp bırakacağım diyorum.” Ama şunu söyleyebilirim siyaset düşünenler için bizim artık hem dönem itibari ile hem yaş itibari ile hem olgunluk itibariyle belirli bir seviyeye ulaştık ve Kırıkkale’ye en güzel yatırımların gelmesi için mücadele ettik.”

ARTIK UNUMUZU ELEDİK, ELEĞİMİZİ ASTIK 
“Bugüne kadar hem siyasi alanda hem de Kırıkkale halkıda teveccüh gösterdi ve beş dönemdir Milletvekilliği görevinde bulunduk ama bu saat itibari ile de unumuzu eledik eleğimizi astık, Memleketimize hizmet etmeye devam edeceği. Siyasi anlamda yeter çünkü Kırıkkale’de yoruldu bu manada. Bunu kabul eden bir adamım. Siyasette ne olursa olsun küçük vilayetlerde insanları yıpratıyor taleplerini karşılaman kolay değil. Memleketini en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorsun vatandaşın derdini karşılamadığın zaman yıpranırsın” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

İlginizi Çekebilir

Kaplan: “En büyük gücümüz birlik beraberliğimiz”

İlginizi Çekebilir

Fikret Karabudak Stadyumu yenilenecek

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi, tam bana göre festivaline katılacak

Levent elitok
En iyisini yapmışsınız halk kurtuldu

Ayhan
Hatrim kalır yapsaydınız kırıkkaleye ne yaptınız 5 dönemde bir şey yapmadınız bir dikili taşınız

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

23894

Tasarım Çiçek Nedir?

Seçim: Deprem ve Gençler

Gazetekale’nin Mart sayısı çıktı

Dağdelen, aday adaylığını açıkladı 

Hamilelik yaşı arttıkça down sendromu riski artar 

Öztürk: “MHP kadroları, devletinin ve milletinin yanında 

SIRADAKİ HABERLER