Coolermed’in Liyofilizatör Cihazı ile Dondurarak Kurutma

Liyofilizasyon, sıvıların dondurulması ve ardından vakum altında buharlaştırılması işlemidir. Bu işlem, sıvının içindeki suyun alınmasıyla sonuçlanır ve geriye sadece kurutulmuş madde geriye kalır.

  • Güncel Haberler
  • 24 Mayıs 2023
  • 14:53
Coolermed’in Liyofilizatör Cihazı ile Dondurarak Kurutma

Ortaya çıkan madde daha uzun raf ömrüne sahiptir ve daha az hacim kaplar. Coolermed; bu işlem için özel olarak geliştirilen, yüksek kaliteli liyofilizatör cihazları sunar.

Liyofilizatör Cihazı Nedir ve Nasıl Çalışır?

Liyofilizatör, bir sıvının özellikle biyolojik numunelerin içindeki suyun alınarak daha uzun süre saklanabilecek bir kurutulmuş hale dönüştürülmesi için kullanılan bir cihazdır. Söz konusu işlem, liyofilizasyon olarak adlandırılır ve sıvının önce dondurulması ve ardından vakum altında buharlaştırılması yoluyla gerçekleştirilir. Örneğin, kan, serum, aşılar, proteinler, enzimler, antibiyotikler ve diğer biyolojik numuneler; liyofilizasyon işlemine tabi tutulabilirler.

Coolermed’in üstün kalite sunan liyofilizatör cihazları; sağlık sektörü, ilaç endüstrisi, gıda endüstrisi ve bilimsel araştırmalar gibi birçok farklı alanda kullanılır. Bu cihazlar, numunelerin güvenli bir ortamda depolanmasını sağlayarak özellikle biyolojik numunelerin uzun süreli saklanmasında çok faydalıdır. Siz de Coolermed'in ürün yelpazesine göz atarak bu teknolojinin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Liyofilizatör Nasıl Seçilmelidir?

Kullanım alanına ve amaçlarınıza göre liyofilizatör cihazı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörlere önem vererek cihazdan üst düzey verim alabilirsiniz. Ürünleri seçerken göz önünde tutmanız gereken hususlar şu şekilde özetlenebilir:

  • Liyofilizatör cihazlarının numune kapasiteleri farklılık gösterebilir. Bu kapasite, cihazın içine kaç numune konulabileceğini gösterir. İhtiyacınıza göre bir cihaz seçmek için numune kapasitesine dikkat etmeniz gerekir.
  • Cihazların boyutları da farklılık gösterir. Büyük bir laboratuvarda kullanılacak bir cihazın boyutu, evde kullanılacak olandan daha büyük olabilir.
  • Liyofilizatör cihazlarının soğutma sistemleri, cihazın çalışma sıcaklığına ve vakum seviyesine bağlıdır. Daha yüksek bir vakum seviyesine ulaşmak için daha iyi bir soğutma sistemi gereklidir.
  • Liyofilizatör cihazlarının vakum sistemleri de önemlidir. Cihazın performansını etkileyen bu sistem, yeterli düzeyde olduğunda daha hızlı işlemler yapmanızı sağlar.
  • Liyofilizasyon işleminde donma sistemi, cihazın sıcaklığını ve donma hızını etkiler. Daha iyi bir donma sistemi, sonuçları iyileştirir.
  • Liyofilizatörlerin otomatik kontrol sistemleri, cihazın kullanımını kolaylaştırır. Otomatik kontroller; cihazın sıcaklığını, vakum seviyesini ve donma sürecini kontrol etmenizi sağlar.

Yukarıdaki özelliklere göre ihtiyaçlarınıza uygun bir liyofilizatör seçebilirsiniz. Ayrıca uygun fiyatlı seçenekleri incelemek için Coolermed’i ziyaret edebilirsiniz.

 


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

61028

Bilim Tutkunlarıyla ‘Bilimsel Geceleme’

Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan sporla koruyacağız

Otomobil ile traktör çarpıştı: 2 yaralı 

Şarampole devrilen motosikletin sürücüsü öldü

Asgari ziyaretçi sayısına ulaşamayan siteler ilan alamayacak 

AFAD’tan Yahşihan’a eğitim

SIRADAKİ HABERLER