E-İmza, artık E-Devlet üzerinden alınabilecek

7 Ağustos 2022 tarihinde başlayan yeni uygulama ile E-İmza, şubeye gitmeden E-Devlet üzerinden alınabilecek. 

  • Teknoloji
  • 09 Ağustos 2022
  • 18:10
E-İmza, artık E-Devlet üzerinden alınabilecek

E DEVLET ÜZERİNDEN ALINACAK
Kırıkkaleli iş insanı E-İmzaTR Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, E-İmza’da yeni bir dönemin başladığını belirtti. Eskiden E-İmza alabilmek için şubeye gidilmesi gerektiğini belirten Kılıç, artık bu işlemin internet ortamında gerçekleştirilebileceğini söyledi. Kılıç, 7 Ağustos tarihinde başlayan uygulamaya, yoğun bir talep olduğunu dile getirdi. 

“ZAMAN VE KAĞIT İSRAFI BİTİYOR”
Eski uygulamanın zaman ve kağıt israfına neden olduğunu belirten Kılıç, “Vatandaşlarımız E-İmza alabilmek için bizzat şubelerimize gelmeleri ve başvuru için gerekli dokümanları ıslak imzaları ile imzalamaları gerekiyordu. Bu durum vatandaşlarımız için çok büyük bir zaman kaybı olmakla birlikte gereksiz bir kağıt israfı yaratıyordu.” dedi. 

“ONAY VERİYOR”
Vatandaşlara, işlemin nasıl yapılabileceği konusunda bilgiler veren Kılıç, “E- Devlet ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile  gerekli entegrasyonları yaparak ‪07 Ağustos 2022‬ tarihinden itibaren başvurularımızı E-Devlet onayıyla almaya başladık. E-İmza almak isteyen vatandaşlarımız e-imzatr.com.tr adresine girerek müracaatta bulunuyorlar. Müracaat sonrası kişi, E-Devlet uygulamasına girerek onay verdiği anda başvurusu alınmış oluyor” ifadelerini kullandı. 

“BAŞVURU BEKLENENİN ÜZERİNDE”
Onay verildikten sonra kişinin e-imzasının hazırlanarak kargo ile adresine gönderildiğini kaydeden Kılıç, “Böylece vatandaşlarımız şubeye gelmeden E-İmza sahibi oluyor. İlk iki günde yapılan başvuruların E-Devlet’ten onaylanarak, dijital başvuru haline gelmesi beklediğimizin çok çok üzerine çıkarak bizleri de şaşırtmıştır” dedi.


İlginizi Çekebilir

İYİ Parti’den hummalı çalışma

İlginizi Çekebilir

Kılıç’tan teşkilatlarına teşekkür yemeği 

İlginizi Çekebilir

E-İmza, artık E-Devlet üzerinden alınabilecek

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

13907

Kırıkkale'de gece yarısı gaz kokusu paniği 

Alkollü sürücü trafikte dehşet saçtı

Delice’de Ata Cemevi törenle açıldı

Daha temiz bir dünya için çöp toplayıp yürüyorlar 

İşitme engellilerin haberleşmesi için yeni sistem

Ömer Faruk Ilıcan cinayetinde yeni gelişme!

SIRADAKİ HABERLER