Engelli Mehmetçiklerin gurur dolu yemini 

Engelliler haftası kapsamında Kırıkkale Valiliği ile Mühimmat ve Garnizon Komutanlığı önemli bir etkinliğe imza attı. Engeli nedeniyle askere gidemeyen gençler, yemin ederek temsili askerlik yaptı. Çocuklarını üniforma içerisinde gören aileler ise hem duyguyu hem de gururu bir arada yaşadı. 

  • Gündem
  • 17 Mayıs 2023
  • 10:06
Engelli Mehmetçiklerin gurur dolu yemini 

AİLELER GÖZYAŞLARINI TUTAMADI 
Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de ‘Engelliler Haftası’ kapsamında engellilere yönelik askerlik yemin töreni düzenlendi. Kırıkkale Valiliği ile Mühimmat ve Garnizon Komutanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte duygusal anlar ve heyecan bir arada yaşandı. Çocuklarını üniformaların içerisinde gören aileler gözyaşlarını tutamadı. Kırıkkale’de bulunan 18 engelli genç, görevde bulunan Mehmetçiklerin yardımıyla üniformalarını giydi. Ellerini Türk bayrağı ve silahların üzerine koyan engelli gençler, hep birlikte yemin metnini okudu.

TERHİS BELGELERİ VERİLDİ 
Gençlerin yemin etmesinin ardından programa katılan protokol üyeleri tarafından Mehmetçiklere terhis belgeleri verildi.  Törene, Vali Yardımcısı Ahmet Ferhat Özen, Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş, protokol üyeleri, engelli gençlerin aileleri ve yakınları katıldı. Tören sonrası aileler, kendilerine bu imkanı sağlayan herkese teşekkür etti. 

Haber: Ahmet Gökdemir 


 

İlginizi Çekebilir

İmar tadilat raporları kabul edildi 

İlginizi Çekebilir

Çakmaklı: “Hiçbir zaman kirli pazarlıklara girmedik!”

İlginizi Çekebilir

Metamfetamin ele geçirildi 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

61986

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER