Fransa’dan bisikletle hacca gitmek için yola çıktı 

Fransa'dan bisikletle hacca gitmek için yola çıkan Fas asıllı Fransız yazar Nabil Ennasri, İstanbul'a kendisine verilen Türk bayrağı ve hediyeleri de kutsal topraklara götürecek. Fransız yazar Nabil Ennasri’nin üzerinde giydiği ‘Pedallar Anadolu’nun Kalbi Kırıkkale’de tişörtü ise dikkat çekti. 

  • Gündem
  • 25 Mayıs 2023
  • 11:40
Fransa’dan bisikletle hacca gitmek için yola çıktı 

KIRIKKALE TİŞÖRTÜ GİYDİ 
Küresel ısınmaya dikkati çekmek ve geçmişte aylar süren hac yolculuğunu yaşatmak amacıyla bisikletle Mekke'ye yolculuk yapan 41 yaşındaki yazar, Sultanahmet Meydanı'nda Türkiye Bisiklet Federasyonu yetkilileriyle bir araya geldi. Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön, yaklaşık bir ay önce Paris'ten yola çıkan Nabil Ennasri'yi, Türkiye'de geçirdiği zaman boyunca en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyledi. Fransız yazar Nabil Ennasri’nin üzerinde giydiği ‘Pedallar Anadolu’nun Kalbi Kırıkkale’de tişörtü ise dikkat çekti. 

SELAMLARI VE HÜRMETLERİ İLETECEK
Akyön, Ennasri'nin çok güzel ve anlamlı bir yolculuğa çıktığını vurguladı. "Bu, özlemimiz, kalbimiz, yöneldiğimiz kıblemiz, sevdamız olan Mekke'ye hac için hareket eden kardeşimizin yolculuğu. 10 ülkeyi geçtikten sonra bugün Türkiye'de misafir ediyoruz. İnşallah 5 Haziran'da Antalya'dan Ürdün'e, oradan da Medine'ye ardından da Mekke'ye uğurlanacak ve bu seneki hac mevsiminde Arafat'ta 'lebbeyk' sesleriyle Türkiye'mizin ve ümmetimizin duasını, buradan götürdüğü selamları ve hürmetleri iletecek."

DÜNYADA YAYILMASINI İSTİYORUZ
Bahattin Akyön, Türkiye Bisiklet Federasyonu olarak farkındalık oluşturmak için bu etkinliğe destek verdiklerini dile getirdi. "Zira kolay ulaşım, çevre güzelliği, sağlıklı yaşam, ekolojik denge için bisiklet çok önemli. Ayrıca bu etkinlikle küresel ısınmaya da dikkati çekmek istiyoruz. İklim değişikliğine de dikkat çekmek istiyoruz. Bisiklet kullanımının tüm ülkemizde ve dünyada yayılmasını istiyoruz. Bu vesileyle kendisine Başkanımız Emin Müftüoğlu'nun selamlarını da iletiyorum." Akyön, Osmanlı İmparatorluğu döneminde kutsal topraklara yardım ve armağanların götürüldüğü Surre Alayı'nın Sultanahmet Meydanı'ndan hareket ettiğini aktardı.

TÜRK BAYRAĞINI VERİYORUZ
"Biz de kardeşimize, Şehitlerin Sultanı Hazreti Hamza Efendimize manen sunulmak üzere tüm şehitlerimiz adına yüce Türk bayrağını hediye ediyoruz. Yine Peygamber Efendimizin huzuruna Türk milletinin şefaat talebini sunmak üzere Türk bayrağını veriyoruz. Federasyon olarak ülkemizde olduğu sürece kendisini en iyi şekilde ağırlayacağız. Antalya'ya kadar olan yolcuğunu takip edeceğiz. Türkiye'yi ve ümmetti duadan eksik etmesin. Rabbim haccını şimdiden kabul eylesin."

ENNASRİ: BÜTÜN DUALARIMIZ TÜRKİYE İÇİN
Fransız yazar Nabil Ennasri de desteklerinden dolayı Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Bahattin Akyön'e teşekkür etti. Ennasri, Türkiye'de çok güzel karşılandığını aktardı. "Bu yolculukta Türkiye bizim için çok önemli bir istasyon oldu. Müslümanların eskiden hacca nasıl gittiğini yaşatmak, bu yolun meşakkatini ve sevabını kazanmak için yola çıktık. Türkiye'de 5 gün kalacağız. Bütün Türk halkına teşekkür ediyoruz. İtinayla bu özel hediyeleri kutsal topraklara ulaştıracağız. Hediye bizim için sevgi ve dostluktur. Bu güzel karşılaşmalar için çok teşekkür ediyoruz. Bütün dualarımız Türkiye için. Dualarımızdan eksik olmayacaksınız."

Kaynak: AA
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

57292

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER