Kapulukaya Barajı'nın su altı güzellikleri görüntülendi

Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesindeki tarihi Çeşnigir Köprüsü yakınında bulunan Kapulukaya Barajı gölüne dalış yapan Su Altı Görüntü Yönetmeni Tahsin Ceylan, su altındaki güzelliklere tanıklık etti.

  • Kültür Sanat
  • 06 Aralık 2022
  • 14:00

TARİHİ SELÇUKLULARA DAYANIYOR 
Ceylan, Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran ve Karakeçili Kaymakamı Alican Uludağ ile dalış yaptı. Dalış öncesi konuşan Vali Yardımcısı Erkayıran, hedeflerinin Kızılırmak'ı su altından görüntülemek ve Selçuklu'dan kalma tarihi köprüyü tanıtmak olduğunu söyledi. Kaymakam Uludağ ise Karakeçili sınırları içerisinde bulunan, tarihe yön vermiş Çeşnigir Köprüsü'nün her ne kadar kimin tarafından yaptırıldığı bilinmese de tarihinin Selçuklulara dayandığını belirtti.

SU ALTINDA KEREVİT GÖRÜNTÜLENDİ 
Köprünün tarihteki önemine dikkati çeken Uludağ, "Timur'un Ankara Savaşı'na giderken ordularını geçirmesiyle Yavuz Sultan Selim'in doğu sınırına giderken sefer güzergahı içerisinde olmasıyla nihayetinde Mimar Sinan'ın dokunuşlarıyla ilgi çekici bir hale bürünmüştür. Bizler de Çeşnigir Köprüsü'nü su üstünde çok tanıtmıştık, bugün su altında da tanıtmak istedik." diye konuştu. Su Altı Görüntü Yönetmeni Ceylan da Türkiye'de en fazla dalgıcın Ankara'da bulunduğunu, kente yakın mesafedeki tarihi mekanı su altından görüntüleyeceklerini dile getirdi. Dalış yapan ekip, su altında kerevit ve Turna balığını da görüntüledi.

Kaynak: AA
 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Avukat Elçin, İYİ Parti Merkez İlçeye aday 

İlginizi Çekebilir

Ekranı kapat, dünyaya koş 

İlginizi Çekebilir

Yeni otobüsler ve abonman kartları sefere hazır 

Mustafa
Gazetecilik adına yaptığınız haber dolayısıyla sizi kutluyorum. Ama bahsettiğiniz yer Keskin ilçesi Köprüköy de sır. Lütfen doğru adres bildirerek haber yapalım. İnsanları yanlış yönlendirmelim. Haberinizin içeriğini buna göre yeniden düzenlemenizi talep ediyorum.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

77607

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

Albayrak: “Yakında AK Parti’den istifalar başlayacak”

Doğan’a İYİ Parti’de önemli görev 

112’ye asılsız çağrı oranı yüzde 72,04 

Gökdere, Delice Ziraat Odası Başkanlığı’nda güven tazeledi

Çocuğunun yanında erotik canlı yayın açmıştı! İfadesinde ‘kocamın kumar borcu içi yaptım’ dedi

SIRADAKİ HABERLER