Keskin’de depremzedeler için ücretsiz yemek ikramı 

Keskin Kaymakamlığı ve Keskin İlçe Müftülüğü, Kahramanmaraş merkezli 11 il genelinde meydana gelen depremzedeler için kapılarını açtı. Yol güzergahından geçen depremzedeler için oluşturulan ‘Kıl Çadır’ içerisinde ücretsiz yemek ikramı yapılıyor. 

  • Gündem
  • 23 Şubat 2023
  • 15:20
Keskin’de depremzedeler için ücretsiz yemek ikramı 

YÜREKLERİ ISITAN DAVRANIŞ
Kahramanmaraş merkezli 11 il genelinde meydana gelen depremin yaralarının sarılması  amacıyla çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Depremin olduğu ilk günden itibaren bu duruma kayıtsız kalmayan Keskin Kaymakamlığı ve Keskin İlçe Müftülüğü, yol güzergahına 'Afet bölgesinden gelen vatandaşlarımıza çorba ve çay ikramımızdır’ yazısının yer aldığı bir duyuru pankartı astı. İlçede yol güzergâhının hemen yanı başına oluşturulan ‘Kıl Çadır’ içerisinde deprem bölgelerinden gelen ya da bölgeye giden vatandaşlar için ücretsiz yemek ikramı yapılıyor.


DEPREMİN YARASINI BİRLİKTE SARACAĞIZ 
Keskin Kaymakamı Tunahan Çil ve Keskin İlçe Müftüsü Adem Şen, deprem bölgesinden gelen vatandaşları çadırlarda ziyaret etti. Hem geçmiş olsun hem de afiyet olsun temennisinde bulunan Çil ve Şen, el ele verilerek bu yaraların sarılacağını ifade ettiler. Türkiye’nin çok güçlü bir ülke olduğunu ve bu konuda devletin üzerine düşen her türlü görevi yerine getirdiğini belirten Kaymakam Çil, “Birlik ve beraberlik içerisinde halkımızın yaralarını saracağız.” 

ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERİYORUZ 
“Bizlerde Keskin Kaymakamlığı ve Keskin İlçe Müftülüğü olarak böyle bir davranış sergilemek istedik. Depremin olduğu ilk günden itibaren bölgelere gerekli personel ve gıda desteklerimizi gönderdik. Bunun yanı sıra deprem bölgelerinin geçiş güzergahı üzerinde yer alan ilçemizden geçen vatandaşlarımız için böyle bir şey düşündük. Burada hep birlikte yaralarımızı sarmak için var gücümüzle çalışmamızı sergilemeye devam edeceğiz” dedi. 

Haber: Ahmet Gökdemir 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Jandarma’dan sokak hayvanlarına sıcak yuva 

İlginizi Çekebilir

Nene Hatun yürekli kadınlar 

İlginizi Çekebilir

Budak: “Günümüzde her çocuk borçlu doğuyor!”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

14034

Tasarım Çiçek Nedir?

Seçim: Deprem ve Gençler

Gazetekale’nin Mart sayısı çıktı

Dağdelen, aday adaylığını açıkladı 

Hamilelik yaşı arttıkça down sendromu riski artar 

Öztürk: “MHP kadroları, devletinin ve milletinin yanında 

SIRADAKİ HABERLER