Keskin’de ev hanımları meslek öğreniyor 

Keskin Kaymakamlığı’na bağlı faaliyetlerini sürdüren Sosyal Dayanışma Merkezi’nde sürdürülen bir diğer faaliyet ise ev hanımlarının sanatsal alanda yaptığı çalışmalar. Kadınların yaptığı el emeği göz nuru ürünler dikkatleri üzerine çekiyor. Ürünlerin satışını yapan kadınlar ev ekonomisine katkıda bulunuyor. 

  • Gündem
  • 22 Mart 2023
  • 10:28

ÖNEMLİ EĞİTİMLER VERİLİYOR 
Evlerinde bulunan kadınların hem meslek sahibi olması hem de ekonomiye katkı sağlaması amacıyla Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) önemli bir rol üstleniyor. Burada günlük 50’yi aşkın kadın, el emeği göz nuru dikiş-nakış ve diğer el sanatları alanında meslek sahibi oluyor. Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Merkezi Müdürü Tuğrul Öztürk, “Kadınlarımızın psikososyal, sosyokültürel mesleki ve kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla açılmış bir merkezimizdir. Ücretsiz olarak verdiğimiz malzemelerle aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Çeşitli alanlarda da kadınlarımıza eğitimler veriliyor” dedi.
 
BÜTÜN KADINLAR GELEBİLİR 
Bu kursun Keskin için büyük bir avantaj olduğunu dile getiren Öztürk, “Özgüveni yüksek, daha güçlü kadınların oluşması için burası çok önemli. Çok güzel geri dönüşler almaktayız. Hayatında hiç farklı sanatları denemeyen kadınlarımız burada yer alıyor. Kurslarımız, belirli dönem aralıklarda yer alıyor. Kaymakamlığımız vasıtasıyla bütün kadınlarımıza sesleniyoruz. Hayatta hiçbir zaman iş hayatına katılmayan kadınlarımızı merkezimize bekliyoruz. Bütün ürünlerimizi ücretsiz şekilde tahsis ediyoruz. Kadınlarımız yeter ki buraya gelmek istesinler. 
Burada harcadığımız her şey karşılığını buluyor” şeklinde konuştu. 

Haber: Seda Özdemir 


 

İlginizi Çekebilir

Arazi anlaşmazlığı cinayeti zanlısı tutuklandı

İlginizi Çekebilir

İki otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı

İlginizi Çekebilir

Keskin’de el lezzetleri ekonomiye dönüşüyor 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

48635

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER