Kıratlı, depremzedelerin yanında 

AK Parti 23. Dönem Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı, Kahramanmaraş merkezli 11 il genelinden Kırıkkale’ye gelen depremzedeler için destekte bulundu. Kıratlı, “Ülkemiz, el birliğiyle bu felaketin üstesinden gelecektir” dedi.

  • Gündem
  • 02 Mart 2023
  • 12:53
Kıratlı, depremzedelerin yanında 

VAKIF YETKİLİLERİNE ULAŞTIRILDI 
Kırıkkale Valiliği’nin talebi doğrultusunda AFAD ve Başkanlığını AK Parti 23. Dönem Kırıkkale Milletvekili Turan Kıratlı’nın yaptığı Bilim ve İnsan Vakfı işbirliği ile Kırıkkale’ye misafir olan depremzedeler için 1 tır yardım malzemesi gönderdi.  Merkezi İstanbul’da bulunan ve Başkanlığını Av. Turan Kıratlı’nın yaptığı Bilim ve İnsan Vakfı Kahramanmaraş, Pazarcık, Hatay, Adıyaman ve Gaziantep’ten Kırıkkale’ye yerleştirilen depremzede vatandaşları için Bilim ve İnsan Vakfı Başkanı Av. Turan Kıratlı’nın bizzat organize ettiği yardım tırı Kırıkkale’ye ulaştı. Yardımlar Valilik Sosyal Yardımlaşma yetkililerine, Bilim ve İnsan Vakfı temsilcileri tarafından teslim edildi.

GÖNÜLLÜLER ATKI VE BERE ÖRDÜ 
Depremzedeler için seferber olan bağışçılara teşekkür eden Kıratlı, “Vakıf olarak deprem bölgesine yardım tırlarımız gönderiliyor. Kırıkkale’mize yerleşerek misafir olan depremzedeler için Valiliğimizin talebi doğrultusunda hızlıca harekete geçtiklerini ifade eden Kıratlı, “Ülkemiz bu felaketin üstesinden gelecektir. Birlik ve beraberlik içerisinde sıkıntıları aşacağız. Misafirperver Kırıkkaleli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Her zaman onların yanındayız” dedi.  Yardım tırında yaklaşık 1 milyon liralık 1004 depremzede aile için gıda kolisi, 1000 depremzede için hijyen paketi, Genç İyiler Kulübü gönüllüleri tarafından örülen 500 çocuk için atkı, bere ve 1000 kişilik iç çamaşırı da yer aldı.

Haber: Ahmet Gökdemir 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Kaplan: “Yaşlılarımızın her zaman yanındayız”

İlginizi Çekebilir

Temizyürek, DP saflarına katıldı

İlginizi Çekebilir

Kılıç: “Yarınlarımız çocuklarımıza emanet”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

76160

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER