Kırıkkale Belediyesi, Pazarcık ile kardeş oldu 

Depremin merkez üssü Pazarcık’ta yaraların sarılması için yoğun gayret sarf eden Kırıkkale Belediyesi, çalışmaların daha organize şekilde yürütülmesi için Pazarcık Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalandı. 

  • Gündem
  • 07 Mart 2023
  • 12:45
Kırıkkale Belediyesi, Pazarcık ile kardeş oldu 

YARALARI SARIYOR
6 Şubat geçesi yaşanan Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkez üslü 7.7 şiddetinde ki deprem sonrası tüm Türkiye seferber oldu. Kırıkkale Belediyesi de ilk andan itibaren depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde yaraların sarılması için gayretle çalışıyor. Arama kurtarma çalışmalarının ardından, enkaz kaldırma, temizlik gibi belediyenin üstlendiği asli görevlerde Pazarcık Belediyesine yardımcı olan Kırıkkale Belediyesi diğer taraftan da bölgeye gönderilen yardımları organize ediyor. 

KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALANDI
Geçtiğimiz hafta Kırıkkale Belediyesi olağan “Mart Ayı Meclis” toplantısında Kırıkkale Belediyesinin, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi ile Kardeş Şehir olması yönünde oy birliği ile karar alınmıştı.  Her iki belediye arasında deneyim paylaşımı gerçekleştirmek dayanışma duygusunu pekiştirmek amacıyla Belediye yetki ve sorumluluk alanına giren hizmet, halkın sağlığı eğitim ve kültürel varlıkların korunması çerçevesinde kamu duyarlılığına artması konusunda belediyelerin olanakları ve tabi oldukları mevzuat hükümleri doğrultusunda iş birliği içerisinde öncelikle depremin yaralarının sarılması ile ilgili iş birliğini geliştirmek üzere tecrübe paylaşımı için “Kardeş Şehir” protokolü imzalandı. 


BELEDİYE ÖNÜNDE İMZALANDI
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan arasında depremde ağır hasar alan Pazarcık Belediyesi Hizmet Binası önünde imzalanan protokol ile çalışmalar iş birliği içerisinde yürütülecek. Belediye Başkanı Saygılı “Öncelikle yaraların sarılması hususunda yapacağımız çalışmaları iş birliği içerisinde yapacağız. Çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Haber: Ahmet Gökdemir 

İlginizi Çekebilir

Avukat Elçin, İYİ Parti Merkez İlçeye aday 

İlginizi Çekebilir

Sivil toplum kuruluşlarından Çin'e tepki

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de açık hava sinema etkinliği

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

70547

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER