Kırıkkale Belediyesi'nden işçileri sevindirecek imza

Kırıkkale Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında belediyede çalışan kadrolu işçi personele ait 1 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye işçilerinin yevmiyelerine yüzde 90 oranında zam yapılarak en düşük işçi maaşı 17.750 TL tutarına yükseltildi. 

  • Gündem
  • 06 Mart 2023
  • 12:54
Kırıkkale Belediyesi'nden işçileri sevindirecek imza

BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ
Düzenlenen imza törenine; Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır  ve Hizmet-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Fatih Doğan arasında imzalandı. Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır sözleşmenin her iki taraf için hayırlı olmasını diledi. Bakır, "Yine güzel bir sözleşmemizi daha bitirdik ve imzaladık. Kırıkkale’miz için gece gündüz birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Kırıkkale’miz için elimizden geldiğince birlikte ve beraberce alın terimizi akıtmaya devam edeceğiz. Önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakabilmektir. Önemli olan dua alabilmek, sorumluluklarımızın farkında olarak verilen işi en iyi şekilde yerine getirebilmektir. Arkadaşlarımız da bu sorumlulukla çalışmaktalar” ifadesini kullandı. 

YÜZDE 90 ZAM UYGULADI
Kırıkkale Belediyesinde kadrolu işçi olarak çalışan personellere yönelik her yıl yapılan Toplu İş Sözleşmesi de yenilenmiş oldu. Yapılan görüşmeler sonucunda Kırıkkale Belediyesinde kadrolu işçi olarak çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 90 oranında zam uygulanarak 17.750 TL’ye yükseltildi. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın da talimatlarıyla ilk defa bu yıl Temmuz ayında memurlara uygulanan enflasyon farkının da bir sonra ki ay işçi maaşlarına yansıtılmasına karar verildi. Ayrıca aile yardımı gibi üç sosyal hak kaleminde de artış uygulandı.

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Kilit kavşak Kırıkkale'de sis etkili oldu

İlginizi Çekebilir

Öğrenciler yarıyıl tatilini kış okullarında değerlendiriyor

İlginizi Çekebilir

Yardım mağazası kuruldu 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

73431

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER