Kırıkkale’de 10 bin 250 depremzede var

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük deprem sonrası deprem bölgesinde bulunan vatandaşlar, farklı illere tahliye edilmeye başladı. Şuana kadar deprem bölgesinden toplamda 1 milyon 116 bin 40 depremzede tahliye edildi. Yapılan tahliyelerin ardından 10 bin 250 depremzede, Kırıkkale’ye geldi.

  • Güncel Haberler
  • 25 Şubat 2023
  • 14:48
Kırıkkale’de 10 bin 250 depremzede var

EN ÇOK DEPREMZEDE ANKARA’DA
6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 7.7 ve 7.6’lık iki büyük deprem meydana geldi. Bu depremler, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Adana, Osmaniye, Kilis, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır ve Elazığ’da büyük yıkıma yol açtı. Bu bölgede bulunan depremzede vatandaşlar ise Türkiye’nin diğer illerine tahliye edilmeye başladı. 24 Şubat 2023 tarihi itibariyle, depremin yaşandığı bölgelerden toplamda 1 milyon 116 bin 40 kişi tahliye edildi. Tahliyeler sonucu en çok depremzedenin yerleştirildiği il 205 bin 454 ile Ankara oldu. Kırıkkale’ye ise toplamda 10 bin 250 depremzede geldi.

TÜM İLÇELERDE DEPREMZEDE VATANDAŞLAR BULUNUYOR
Kırıkkale’de bulunan depremzede vatandaşların bir kısmı kendi imkanları ile evlerde, akraba veya tanıdıklarının yanında kalırken, bir diğer kısmı ise Kredi Yurtlar Kurumu’nda ve kamu kurum misafirhanelerinde kalıyor. Kırıkkale Merkez başta olmak üzere, Kırıkkale’nin tüm ilçelerinde depremzede vatandaşlar bulunuyor.

Haber: Burak Çalışkan


 

İlginizi Çekebilir

Niğde’de korkutan deprem!

İlginizi Çekebilir

Pazarcık'ta depremin yaraları sarılıyor 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi’nden büyük başarı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

47120

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER