Kuzucu: “Yeni eğitim döneminde sorunlar çözülmeli”

İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Av. Yavuz Kuzucu, yeni eğitim ve öğretim döneminde eğitim alanında yaşanılan sorunların çözülmesi temennisinde bulundu. Kuzucu, “Yeni eğitim döneminde sorunların çözülmesini talep ediyoruz” dedi.

  • Siyaset
  • 11 Eylül 2023
  • 14:57
Kuzucu: “Yeni eğitim döneminde sorunlar çözülmeli”

EĞİTİM CAMİASI İÇİN SAHALARDAYIZ 
2023-2024 eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla birlikte İYİ Parti İl Başkanı Av. Yavuz Kuzucu ve parti yönetimi Kırıkkale Valiliği önünde bir araya geldi. Burada eğitim dönemine yönelik açıklamalarda bulunan Kuzucu, “Eğitim politikalarını önceleyen ve Cumhuriyet değerlerimizi, ülkemizin bekası için her daim içselleştiren İYİ Parti mensupları olarak, bugün tıpkı burada olduğu gibi 81 ilimizde eş zamanlı olarak sahalardayız, alanlardayız, karşınızdayız.  Geçtiğimiz yıl, 15 milyon 839 bin 140 öğrenci resmî, 1 milyon 578 bin 233 öğrenci özel ve 1 milyon 738 bin 198 öğrenci de açık öğretim kurumlarında eğitim gördü” dedi.

EN ÖNEMLİ SORUNLARIMIZIN BAŞINDA GELMEKTE
Kuzucu, “Resmî okullarda eğitim görenlerin 8 milyon 147 bin 339'u erkek, 7 milyon 691 bin 801'i kız öğrencilerden oluştu.  MEB İstatistiklerine göre Türkiye'de toplam 70 bin 383 eğitim kurumu içinde devlete ait okul sayısı 56 bin 200.  Özel okulların sayısı ise 14 bin 124.  Henüz resmi rakamlar netleşmedi fakat bu eğitim öğretim yılında bu rakamlar muhtemelen bir hayli daha artacak.   Ebeveynleri de dahil ettiğimizde toplumumuzun önemli bir kesimini ilgilendiren eğitim konusu, söz konusu rakamsal veriler ışığında en önemli sorunlarımızın başında gelmektedir.  Pek çok konuda olduğu gibi eğitim politikalarında da ipin ucunun kaçırıldığına, toplumsal değerlerimizin özümsenmesiyle ilgili hassasiyetlerin eğitimde de terk edildiğine üzülerek tanık oluyoruz.” 

ÖĞRETMENLİK DE BİR İHTİSAS MESLEĞİDİR
“Türk Milletinin duyarlılıklarının ötesinde, artık ayan beyan belli olan ve iyiden iyiye açığa çıkan bir gizli ajandada yazılı olanların, yasa ve yönetmelikler de hiçe sayılarak eğitimde de uygulamaya konulmasıyla somutlaştığını maalesef gözlemliyoruz.   Yeni kuşakların, Anayasamızda da öngörülen; milli ve manevi değerlerinin yanı sıra Atatürkçü, laik, çağdaş ve bilimin ışığında yetiştirilmesi amaç ve hedefinden hızla uzaklaşmakta olduğumuzun, evrensel kriterlerden öte, bir garip ideolojik hedefler doğrultusunda şekillendirilmek istendiğinin farkındayız.   1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu'na göre eğitim bir uzmanlık alanı ve öğretmenlik de bir ihtisas mesleğidir.  Pedagojik formasyonu ve lisans eğitimi olmayan kişilerin değişik adlarla veya kaçak yapılar marifetiyle eğitim vermeye kalkıştıklarını dahi biliyor, bunlara göz yumulduğuna da şahit oluyoruz.”

Haber: Ahmet Gökdemir
 

İlginizi Çekebilir

Çocuk şenliği düzenlendi

İlginizi Çekebilir

BİM’e Kırıkkale’den ilk tepki AYBİMAŞ’tan 

İlginizi Çekebilir

Akyön’den Erdoğan için destek mesajı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

33366

Başar Özdemir’den Bozkır'a Methiye

ASKON, Kırıkkale’yi Kenya pazarına hazırlıyor

Bilim Tutkunlarıyla ‘Bilimsel Geceleme’

Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan sporla koruyacağız

Otomobil ile traktör çarpıştı: 2 yaralı 

Şarampole devrilen motosikletin sürücüsü öldü

SIRADAKİ HABERLER