Meteorolojiden sarı kodlu uyarı!

Son haftaların en yağışlı günlerini geçiren Kırıkkale için bur uyarı daha yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 15 il için sarı ve turuncu kodlu gök gürültülü, sağanak yağışlı uyarı yapıldı. 

  • 3. Sayfa
  • 23 Mayıs 2023
  • 12:08
Meteorolojiden sarı kodlu uyarı!

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMALI 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kırıkkale dahil 15 il için sarı ve turuncu kodlu gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunulurken hava sıcaklığının batı bölgelerde mevsim normalleri altında, diğer bölgelerde mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenmiyor. Yağışların, İç Ege ve Akdeniz ile Muğla, Eskişehir, Ankara, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yerel dolu, yıldırım, hortum ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI
Rüzgârın, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kırıkkale, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Kars, Muş, Sivas, Tokat, Tunceli, Van ve Yozgat için sarı kodlu, Adan ve Mersin için ise turuncu kodlu uyarıda bulundu.

SARI KOD UYARISI NEDİR?
Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır. Turuncu kod uyarısı nedir? Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir. Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Eskişehir, Ankara ve Çankırı çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesi sosyal medyada Türkiye birincisi

İlginizi Çekebilir

Vagonun üzerinde elektrik akımına kapılan çocuk ağır yaralandı

İlginizi Çekebilir

Kaplan: “Memleketimize hizmetlerimiz devam edecek”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

14336

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER