Modern ve Akıllı Sera Bitme Aşamasında

Kırıkkale Belediyesi 1027 metre kare alan üzerine yapımına başladığı modern ve akıllı sera bitme aşamasına geldi. Seranın devreye girmesiyle birlikte Kırıkkale Belediyesi çiçek üretimini ve çeşitliliğini artıracak. 

  • Gündem
  • 13 Mart 2023
  • 17:38
Modern ve Akıllı Sera Bitme Aşamasında

1027 Metre Kare Üzerine
Kırıkkale Belediyesince yapımına bir süre önce başlanılan Modern ve Akıllı sera 1027 metre kare üzerine kuruluyor. Yeni yapılan sera ile birlikte mevcutta bulunan iki serada polikarbon ile modernize ediliyor. Kırıkkale Belediyesinden yapılan açıklamada, “Kırıkkale Belediyesi son yıllarda parklarda ihtiyaçların karşılanması için bitkileri dışarıdan almak yerine kendi serasında üretmekte. Böylelikle de bitki için her hangi bir ödeme yapmamakta. Yeni yapılan sera ile de Kırıkkale’de üretilen çiçek çeşitliliği de artırılarak hem diğer kamu kurum ve kuruluşlarının, çevre belediyelerin hem de vatandaşların ihtiyaçları buradan karşılanacak” ifadesini kullanıldı. 

Çeşitlilik Artacak
Bitme aşamasına gelen sera otomosyon sistemi ile çalışarak, sera içerisinde ki sıcaklık, nem, sulama ve gübreleme işlemlerini otomatik olarak yapacak. Park ve bahçelerde kullanılmak üzere bir yandan da mevsimlik bitkiler yetiştirilirken diğer yandan da uzun ömürlü dayanıklı bitkilerin üretimine ağırlık verilecek.  Kırıkkale Belediyesi tohumla ürettiği çiçekler, kadife, yer petunyası, ateş çiçeği, aslan ağızı, karanfil. Ayrıca yeni serada sarkıcı petunya, fare kulağı, sardunya, sedum bitkilerinin üretimi yapılacak. 

Haber:Burak Çalışkan


 

İlginizi Çekebilir

Marketlere gıda denetimi!

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de yapılan kavurmalar deprem bölgesinde dağıtıldı

İlginizi Çekebilir

Belediye serası, ekonomik tasarruf sağlıyor

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

74473

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER