Nene Hatun yürekli kadınlar 

Kırıkkale Belediyesi organizesinde, Mahalle Konakları kursiyerleri kadınlarca düzenlenecek olan kermesten elde edilecek gelirin tamamı deprem bölgesine gönderilecek. 

  • Gündem
  • 01 Mart 2023
  • 10:21
Nene Hatun yürekli kadınlar 

İLK ANDAN İTİBAREN SAHADALAR
Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler nedeniyle tüm Türkiye yardım seferberliğine katılırken, Kırıkkaleli kadınlarda ilk günden bu tarafa adeta destan yazıyor. Kırıkkale Belediyesi Mahalle Konakları kursiyer kadınları da depremin ilk anında kıyafet, yiyecek gibi ihtiyaçları yüklenerek toplama merkezlerine taşıyarak teslim ettiler. İlk günden bu tarafa düzenledikleri faaliyetlerle de Kırıkkaleli kadınlar hakkında ‘Nene Hatun’ benzetmesinde bulunuyor.


DEPREMZEDELERİN YANINDA OLDULAR
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından Kırıkkale’de yardım seferberliği sürdürülüyor. Kırıkkale Belediyesince ilk günlerde soğuk hava şartlarıyla mücadele eden depremzedelere kışlık giyecek, battaniye, elektrikli ısıtıcı, yatak, bebek maması gibi ihtiyaç malzemelerini bölgede koordinasyonu üstlenen Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın bulunduğu Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine teslim edildi. 

KERMES YERİ NUR CAMİİ
Kırıkkale Belediyesinin Sanayi, Kaletepe, Selimözer, Çalılıöz, Aşağımahmutlar, Sanayi Mahalle konaklarında eğitim alan bayan kursiyerler şimdi de kermes için kollarını sıvadılar. Bir araya gelen kursiyer kadınlar çörek ve gözleme yaparak bölgeye ilk anda göndermişlerdi. Şimdi de Mahalle konaklarında yaptıkları el emeği göz nuru ürünler ile yine mantı, dolma gibi yiyecekleri satarak elde edilecek geliri deprem bölgesine gönderecekler. 3 Mart 7 Mart 2023 tarihleri arası Nur Camii külliyesinde düzenlenecek olan kermese tüm Kırıkkale halkı davet edildi.

Haber: Burak Çalışkan 

 

 

 


 

İlginizi Çekebilir

Yahşi Medya’dan bir başarı daha 

İlginizi Çekebilir

Balık yiyen aile zehirlendi!

İlginizi Çekebilir

Down sendromlu öğrencilerden depremzede akranlarına "özel" hediye

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

91817

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER