Öğrenciler, ‘İyi Ki Varsın Eren’ filminde buluştu 

Kırıkkale Valiliği öncülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gençlere yönelik ’Kesişme: İyi ki Varsın Eren’’ sinema etkinliği düzenlendi.

  • Gündem
  • 21 Ocak 2022
  • 11:07
Öğrenciler, ‘İyi Ki Varsın Eren’ filminde buluştu 

7 SEANSTA 1500 ÖĞRENCİ KATILDI 
Kesişme: İyi ki Varsın Eren’ filmini izlemeye toplamda 7 seansta toplam bin 500 öğrenci katıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, “Gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif çerçevesinde serbest zamanlarının ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesinin sağlanması, gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması, milli ve manevi duygularının geliştirilmesini, Milli birlik ve beraberliğimizin güçlendirilmesini sağlamak amacıyla Gençlik Merkezlerimizce birçok etkinlik düzenlenmektedir” dedi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI 
Alp, “Bu kapsamda 2022 yılında vizyona giren Trabzon Maçka’da teröristlerle kahraman Mehmetçiğin çatışması sırasında hayatını kaybeden Eren Bülbül ve onu korumaya çalışırken şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayat hikâyesini konu alan ‘’Kesişme: İyi ki Varsın Eren’’ filmini izlemeye ilimizde KYK yurtlarında kalan öğrencilerimiz, ilimizde ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrenciler, Gençlik Merkezi üyeleri ile sporcularımız katıldı.

RUHLARI ŞAD, MEKANLARI CENNET OLSUN 
“Şehitlerimiz Eren Bülbül ve Jandarma Astsubayımız Ferhat Gedik'i ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Bu film aracılığıyla şehitlerimizin kalplerinin ummanlığı, yiğitlikleri, cesaretleri gençlerimize örnek teşkil ediyor” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Şehit Şahin, dualarla anıldı 

İlginizi Çekebilir

Soyutemiz dualarla uğurlandı

İlginizi Çekebilir

Kuzey Irak’ta helikopter kazası; 1 şehit

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

18306

Tasarım Çiçek Nedir?

Seçim: Deprem ve Gençler

Gazetekale’nin Mart sayısı çıktı

Dağdelen, aday adaylığını açıkladı 

Hamilelik yaşı arttıkça down sendromu riski artar 

Öztürk: “MHP kadroları, devletinin ve milletinin yanında 

SIRADAKİ HABERLER