Öztürk: “Ankara-Kırıkkale banliyö tren seferleri yeniden açılmalı”

MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Irmak köyünde yer alan TCDD Irmak Tren Garı ve 223 Yol Bakım Onarım Şefliğini ziyaret etti.  Tren seferleri ve çalışmaları hakkında işçilerden bilgi alan Öztürk, Ankara-Kırıkkale arasında çalışan günlük banliyö tren seferlerinin yeniden başlaması için yeni dönemde gereken çalışmayı yapacaklarını söyledi. 

  • Gündem
  • 10 Mayıs 2023
  • 11:07
Öztürk: “Ankara-Kırıkkale banliyö tren seferleri yeniden açılmalı”

İŞÇİLERİN KADRO BEKLENTİSİ GÜNDEME GELECEK 
14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimi kapsamında MHP Milletvekili Av. Halil Öztürk, Irmak köyünde yer alan TCDD Irmak Tren Garı ve 223 Yol Bakım Onarım Şefliğini ziyaret etti.  Burada işçilerle bir araya gelen Öztürk, onların sorun ve taleplerini dinledi. Bazı işçilerin kadroya geçme taleplerini not alan Öztürk, bu konuyu yeni dönemde tekrar dile getireceği sözünü verdi. 

SEFERLER YENİDEN BAŞLAMALIDIR 
Öztürk, Ankara-Kırıkkale arasında çalışan günlük banliyö tren seferlerinin yeniden başlaması için yeni dönemde gereken çalışmayı yapacaklarını söyledi. Öztürk, Ocak 2023 tarihinde düzenlenen Ulaştırma Bütçesi Komisyon konuşmasında, Ankara-Kırıkkale banliyö tren seferleri ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve banliyö seferlerinin başlaması gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Öztürk, “Kırıkkale-Ankara arası günlük banliyö tren seferlerinin başlamasına ve Kırıkkale-Ankara yolu yenileme çalışmalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Yine Kırıkkale-Çorum-Samsun demiryolu projesinin tamamlanarak, inşaat ihalesinin yapılması önem arz etmektedir.” dedi.

TREN GARI ÇALIŞANLARININ SORUNLARINA KULAK VERDİ
Kırıkkale’deki demiryolu çalışanlarını da unutmayan MHP’li Öztürk, Irmak Tren Garı’nı ziyaret etti. Tren garı çalışanları tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan Öztürk, çalışanlarını sorunlarını, istek ve taleplerini dinledi. Öztürk, 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Cumhur İttifakı’na destek istedi.

Haber: Burak Çalışkan 


 


İlginizi Çekebilir

Öztürk:  “Cumhur İttifakı, ülkemizin bekası için yeniden iktidara gelecektir”

İlginizi Çekebilir

Öztürk: “Türk milletinin sesi olan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım”

İlginizi Çekebilir

Öztürk’ten YİH Acil Servisine bayram ziyareti

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

40898

Başar Özdemir’den Bozkır'a Methiye

ASKON, Kırıkkale’yi Kenya pazarına hazırlıyor

Bilim Tutkunlarıyla ‘Bilimsel Geceleme’

Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan sporla koruyacağız

Otomobil ile traktör çarpıştı: 2 yaralı 

Şarampole devrilen motosikletin sürücüsü öldü

SIRADAKİ HABERLER