Parlak: “Milletimizin daima yanındayız”

''Asrın felaketi'' olarak nitelendirilen Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremde 11 ilde çok sayıda bina hasar gördü ve binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Bölgede başta AFAD ve Kızılay olmak üzere çok kurum arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Kırıkkale TÜGVA İl Başkanı Çağrı Parlak, "Sahada olanlar iyi bilir. Milletimizin yanındayız” dedi. 

  • Güncel Haberler
  • 03 Mart 2023
  • 12:06
Parlak: “Milletimizin daima yanındayız”

DALGA DALGA BÜYÜYEN YÜREKLERİZ 
Kırıkkale TÜGVA olarak deprem bölgesine destek göndermenin yanında sahada çalıştıklarını söyleyen İl Başkanı Çağrı Parlak, “Depremin ilk gününden itibaren, Kırıkkale TÜGVA olarak depremzedelerimize yardım etmek için seferber olduk. 11 ilimiz için tek yürek olduk. Bu milletin gençleri olarak elimizi taşın altına koyduk. Bir olduk, diri olduk; devletimizin, milletimizin yanında olduk. Gördük ki ülkece yalnız değiliz; sandığımızdan çok daha kalabalık, çok daha büyüğüz. Bugün bir, yarın yüz, diğer gün binleriz. Giderek artan, dalga dalga büyüyen kocaman yürekleriz” dedi. 

HEPİMİZ TEK YÜREK OLDUK 
Devletin tüm gücü ve imkânlarıyla milletinin yanında, görevinin başında olduğu vurgusunu yapan Başkan Parlak, “Bu süreçte birçok görüntüye şahit olduk. Cebinde kalan son parasını feda edeni de gördük, altındaki yatağını bağışlayanı da… Ailesini, evladını bırakıp deprem bölgesine koşanı da gördük; yıkılmış binaların arasında bir nefes peşinde koşanı da gördük. Hepimiz tek yürek olduk” dedi. 

TÜM KALBİMLE TEŞEKKÜR EDİYORUM 
“Türkiye Gençlik Vakfı çatısı altında tüm çalışmalarımıza canı gönülden destek veren gönüllü kardeşlerime ve bu süreçte bölgede bizlerle bizzat çalışan kardeşlerime tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Devletimizin ve milletimizin yanındayız, sonuna kadar da olmaya devam edeceğiz. Milletimizin başı sağ olsun, Rabbim yaralılarımıza acil şifalar versin. Durmak yok, yaralarımızı hep beraber saracağız” dedi.

Haber: Burak Çalışkan 
 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de bayram tatilinden dönüş yoğunluğu başladı

İlginizi Çekebilir

Park halindeyken yanan otomobil kullanılamaz hale geldi

İlginizi Çekebilir

Aybimaş A.Ş’den yatırım müjdeleri 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

64993

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER