Pedallar, depremzedeler için çevrilecek 

Kahramanmaraş merkezli 11 il genelinde meydana gelen depremin yaralarının sarılması amacıyla çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 'Asrın Felaketi' olarak nitelendirilen bu duruma kayıtsız kalmayan Türkiye Bisiklet Federasyonu, depremin olduğu günden itibaren bölgede yardımlarını sürdürüyor.

  • Spor
  • 01 Mart 2023
  • 12:54
Pedallar, depremzedeler için çevrilecek 

AKYÖN: “EL ELE VEREREK BUGÜNLERİ ATLATACAĞIZ” 
Türkiye Bisiklet Federasyonu, Kahramanmaraş merkezli 11 il genelinde meydana gelen depremin yaralarının sarılması amacıyla sahada etkin mücadelesini sürdürüyor. Yunanistan’da düzenlenecek olan ‘Granfondo Bisiklet Yarışları’nın gelirleri Türkiye’de meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için aktarılacak. Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, “İnşallah hep birlikte el ele vererek bu günleri atlatacağız” dedi. 

DEPREMZEDE AİLELERİMİZİN YANLARINDAYIZ 
Akyön, “Depremin meydana geldiğini haber alır almaz 77 il genelinde bulunan temsilcilerimizle irtibata geçtik ve bölgeye gerekli yardımların hızlı bir şekilde ulaştırılması amacıyla gerekli çalışmayı koordine ettik. O bölgelere yardım etme amacıyla birlik ve beraberlik içerisinde bir dayanışma ruhuyla mücadele sergiledik. İnşallah ilerleyen süreçte depremin yaralarının sarılması ve halkımızı depremin etkisinden uzaklaştırmak amacıyla halkımızı bisikletle buluşturacağız. Aynı zamanda Yunanistan’da düzenlenecek olan ‘Granfondo Bisiklet Yarışları’nın gelirleri depremzede ailelerimize aktarılacak” şeklinde konuştu.  

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Başkan Saygılı’dan Miraç Kandili mesajı

İlginizi Çekebilir

Öğrencilere deprem ve yangın eğitimi 

İlginizi Çekebilir

Deprem anı, çök-kapan tutun 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

82507

Tasarım Çiçek Nedir?

Seçim: Deprem ve Gençler

Gazetekale’nin Mart sayısı çıktı

Dağdelen, aday adaylığını açıkladı 

Hamilelik yaşı arttıkça down sendromu riski artar 

Öztürk: “MHP kadroları, devletinin ve milletinin yanında 

SIRADAKİ HABERLER