Sanayi sitesi taşınıyor, ihale Nisan ayında!

Kırıkkale şehir merkezi içerisinde yer alan ve halk arasında ‘Eski Sanayi Sitesi’ olarak bilinen bölgenin yeni yerine taşınması kapsamında çalışmalar hızlandı. Yeni sanayi sitesi için Nisan ayında ihale yapılacak. 

  • Gündem
  • 24 Ocak 2023
  • 14:17
Sanayi sitesi taşınıyor, ihale Nisan ayında!

MODERN SANAYİ SİTESİ OLACAK 
Şehir merkezinde yer alan ve çok sayıda esnafın yer aldığı sanayi sitesinin yeni bölgeye taşınması amacıyla yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı.  Kırıkkale Belediyesi, Küçük Sanayi Sitesi´nin kent merkezinde köhneleşmiş yapıların içinden çıkararak, yeni yerine taşımaya hazırlanıyor. Proje ile sanayi sitesi şehir merkezinden kaldırılarak çevre yolunda Kırıkkale Belediyesi´nin de arsasının bulunduğu yere, TOKİ tarafından inşa edilecek Modern Sanayi Sitesine taşınacak.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ 
Geçtiğimiz yıl Ocak ayı itibariyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla kamulaştırma kararı alınan bölgeyle ilgili çalışmalarda sona doğru yaklaşıldı. TOKİ tarafından çevre yolu üstüne yapılacak olan “Yeni Sanayi Sitesi” için geri sayım başladı. AK Parti Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u ziyaret etti. Ziyaret kapsamında sanayi sitesinin son durumu görüşüldü.

KIRIKKALE’YE HAYIRLI OLSUN 
Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Başkan Saygılı, “TOKİ Başkanımız, Kırıkkale'mize yakışır modern  “Yeni Sanayi Sitesinin” yapım işine yönelik ihale tarihinin Nisan Ayı olduğunun ve projenin kısa sürede tamamlanacağının müjdesini verdi.  Birlik ve beraberliğimizin meyvelerini almaya devam ediyoruz.  Kırıkkale’mize esnafımıza hayırlı olsun” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 

-
 

İlginizi Çekebilir

Sanayi sitesi taşınıyor, ihale Nisan ayında!

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

53809

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

Albayrak: “Yakında AK Parti’den istifalar başlayacak”

Doğan’a İYİ Parti’de önemli görev 

112’ye asılsız çağrı oranı yüzde 72,04 

Gökdere, Delice Ziraat Odası Başkanlığı’nda güven tazeledi

Çocuğunun yanında erotik canlı yayın açmıştı! İfadesinde ‘kocamın kumar borcu içi yaptım’ dedi

SIRADAKİ HABERLER