Şanlıurfa ve Adıyaman’ı sel vurdu!

Şanlıurfa ve Adıyaman’da etkili olan sağanak yağış sele dönüştü. Otomobiller de dahil olmak üzere önüne çıkan her şeyi alıp götüren sel felaketinde şuana kadar 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi ise kayboldu.

  • 3. Sayfa
  • 15 Mart 2023
  • 11:38

“EVLERİNİZİ BOŞALTIN”
Depremden etkilenen 11 il arasında bulunan Şanlıurfa ve Adıyaman, bu sefer de sel felaketi ile karşı karşıya kaldı. Bu illerde etkili olan sağanak yağış sele dönüştü. Su taşkınlarının yaşanması ile birlikte otomobiller ve insanlar sele kapıldı. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, yaşanabilecek su baskınları nedeniyle bodrum katta yaşayan vatandaşlara, ‘evlerinizi boşaltın’ uyarısında bulundu.

DEPREMZEDELER DE ETKİLENDİ
Şanlıurfa ve Adıyaman’ın birçok ilçesinde etkili olan yağış, çadırlarda kalan depremzedeleri de olumsuz etkiledi. Depremzedelerin bulunduğu çadırlar, su ve çamurla doldu. Kötü haberi ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine koordinatör olarak atanan Tokat Valisi Human Hatipoğlu verdi. Hatipoğlu, Tut ilçesinde bir bahçede bulunan konteynerin suya kapılması sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin ise kaybolduğunu açıkladı.

Haber: Burak Çalışkan


 

İlginizi Çekebilir

Niğde’de korkutan deprem!

İlginizi Çekebilir

Depremi fırsat bildiler, kiralara fahiş zam yaptılar!

İlginizi Çekebilir

Ülkü Ocakları, deprem bölgesinde yürekleri ısıttı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

36121

Tasarım Çiçek Nedir?

Seçim: Deprem ve Gençler

Gazetekale’nin Mart sayısı çıktı

Dağdelen, aday adaylığını açıkladı 

Hamilelik yaşı arttıkça down sendromu riski artar 

Öztürk: “MHP kadroları, devletinin ve milletinin yanında 

SIRADAKİ HABERLER