Saygılı: “ROKET-SAN şehrimizin aradığı ümitti”

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti Kırıkkale İl Yönetim Kurulu toplantısına katılarak teşkilat üyeleri ile bir araya geldi. Yapılan çalışmaları değerlendiren Saygılı, doğrudan ve dolaylı binlerce kişiye istihdam sağlayacak olan Roket-San için “Şehrimiz istihdamına yapılan büyük yatırım. Aradığımız ümitti, çok şükür muvaffak olduk” dedi. 

  • Siyaset
  • 20 Aralık 2022
  • 18:18
Saygılı: “ROKET-SAN şehrimizin aradığı ümitti”

KURULUŞ İLKELERİMİZ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞIYORUZ
AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan başkanlığında düzenlenen AK Parti İl Yönetim Kurulu toplantısına Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı katılarak şehirde yaptıkları çalışmalar hakkında sunumda bulundu. Başkan Saygılı göreve geldiği günden bu güne yaptığı çalışmaların muhasebesini çıkardığı konuşmasında "Birlik ve beraberliğimizi AK Parti'nin ilkeleri doğrultusunda devam ediyoruz. AK Parti kurulduğu yıldan bu tarafa girdiği tüm seçimlerde anlının akıyla çıktı. 2023 yılında yapılacak genel seçimlerde de inanıyorum ki ana kademe, gençlik kolları, kadın kolları ve diğer tüm teşkilat üyelerimizle Kırıkkale’mizde yine rekor kıracaktır" dedi.

BU RAKAMLARA KOLAY KOLAY BİR DAHA ULAŞILMAZ
En önemli misyonlarının halka hizmet olduğunu söyleyen Başkan Saygılı “Göreve geldiğimiz günden bu tarafa milletimize, kıymetli hemşehrilerimize hizmet etmeyi, haklarını savunmayı öncelikli tuttuk. Amacımız alacağımız Allah razı olsun sayılarını artırmak. Göreve geldiğimizde ilk olarak birikmiş olan Kırıkkale’nin bir tapu sorunu vardı. Biz bu tapu sorunu çözdük.  Şehrimiz alt yapısına önemli yatırımlar yaptık, göreve geldiğimizden bu tarafa 640 bin tonun üzerinde şehrimizde asflat alttık. Bir daha bu kadar büyük rakama ulaşabileceğini düşünmüyorum. Mahalle aralarımızın bir çoğunda andezit döşedik. Şehrimize yeni yürüyüş yolları kazandırdık, Bahçelievler, Yeni Mahalle Millet Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı bunlarda bazıları. Şehir kimliği oluşturmak için girişlerimizi düzenledik” ifadesini kullandı. 

MAHALLE KONAKLARI FABRİKA GİBİ OLDU
Başkan Saygılı “Bu yapılan yatırımların yanı sıra benim en büyük önem verdiğim Mahalle Konaklarımız. Burada bayanlarımız sosyalleşirken kendilerine yeni hedefler çizmeye başladılar. Geçtiğimiz yıl burada ürettiğimiz bebekleri ABD’ye satışını gerçekleştirdik Mahalle Konaklarımız bayanlarımız için birer fabrika gibi olmaya başladı. Burada yakın zamanda çocuklarımız için yeni eğitim alanları açacağız. Yine gençlik merkezimiz çocuklarımızın kendilerini evlerinde hissettikleri yer” dedi.


HALK OTOBÜSLERİ YAKINDA SEFERDE
Belediye halk otobüslerinin Ocak ayı itibari ile başlayacağını söyleyen Başkan Saygılı, “Bunu için yeni bir otobüs durağına ihtiyaç duyduk. Enerjisa’ya ait olan yeri Belediyemiz bünyesine katıp buraya Akıllı bir durak inşaatına başladık. Gelip geçer iken görüyorsunuzdur. Çok hızlı ilerliyor, çok yakın zamanda inşallah açılışını da gerçekleştireceğiz. Otobüs durağımızın bitmesi ile birlikte de Halk otobüslerimiz yeniden hizmete başlayacak.” Dedi. 

BİLİM MERKEZİ, PARKLAR, BUZ PİSTİ
İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezlerinin birisinin Kırıkkale’de yapımına devam ettiklerini söyleyen Başkan Saygılı “Burada çok farklı konseptler, atölyelerinin bir arada bulunacak, ayrıca Bilim Merkezi bahçesine yaptığımız buz pisti farklı bir cazibe noktası haline getirecek. Yine şehrimizin en önemli cazibe merkezine şehir parkımızı inşaa ettik, Millet Bahçemiz teslim aşamasında, Bahçelievler, Etiler/Sanayi, Yenimahalle ye yeni parklar kazandırdık, şehrimizde ki yeşil alan sayısını artırdık böylelikle, diğer parklarımızı revizeye gittik, bunlardan ikisini yeniledik” ifadesini kullandı. 

ETİLER KÖPRÜLÜ KAVŞAK ŞEHRİMİZE HAVA KATTI
Şehir giriş ve çıkışlarında düzenlemelere gittiklerini belirten Başkan Saygılı Etiler Köprülü Kavşağında şehre ayrı bir hava kattığını söyleyerek “Burada ki trafik keşme keşini çözdük, yıllardır her dönem belediye başkan adayının bir projesiydi. Buraya köprülü kavşak yaparak bu vaadi yerine getirmekte bize nasip oldu. Burası şehrimiz içinde ayrı bir hava kattı. Çok güzel geri dönüşler alıyoruz” ifadesini kullandı. 

ROKET-SAN ŞEHRİMİZE İSTİHDAMINA YAPILAN BÜYÜK YATIRIM
Yapılan tüm yatırımların, hizmetlerin ötesinin de Roket-San olduğunu söyleyen Başkan Saygılı, “Şehirde oluşturduğumuz enerji ile Roket-San bu devasa yatırımını şehrimize kazandırdık. Her zaman bu şehirde belediyecilik hizmetlerinin yapılabileceğini ancak bu şehrin umuda, ümide ihtiyacı olduğunu söylüyordum. Çok şükür bunda muvaffak olduk, gerek tesis kendi bünyesinde gerekse yan sanayi ile birlikte binlerce kişiye istihdam sağlayacak. Roket-San Genel müdürü ile çok iyi bir diyaloğumuz var sağ olsun bizleri kırmadı, bir tek isteğimiz var sizden dedik. Buranın istihdamında Kırıkkalenin çocuklarına öncelik tanınmasıydı. Bunda da çok şükür Genel Müdürümüz bu yönde bize sözü oldu. Şehrimizin sosyo ekonomik açısından gelişmesine çok büyük katkı sağlayacak bu yatırım ayrıca Karacalı ile Ulaş sınırına yapılan Jandarma Depo ve Eğitim Depo komutanlığı ile de süslenecek. Her iki tesis bu şehrin yıllardır aradığı ümit oldu. Bu yatırımlar yapmak, şehre çekmek kolay iş değil. Önce ülkemizin her alanda güçlenmesi lazım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde ülkemiz kalkınma hamlelerini güçlü bir şekilde yerine getiriyor. Bu yatırımlarda kalkınmada ki gücümüz ile şehrimize çektik” dedi. 

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DEVAM EDECEK
AK Parti teşkilatı ile büyük uyum içinde olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Saygılı “Teşkilatımız, başta il başkanımız ve merkez ilçe başkanımız olmak üzere çok değerli yönetici arkadaşlarımızın, gençlik kollarımız, kadın kollarımızın ve tüm kademelerimizin desteğini arkamızda görmek bizi mutlu ediyor. Allah'ın izniyle bu birlik ve beraberlikle daha güzel hizmetlere hep birlikte imza atarız ve atacağız. Yaklaşan genel seçimde de bu birlik beraberliğimizi devam ettireceğiz" diye konuştu. Düzenlenen toplantıya AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan’ın yanı sıra Merkez İlçe Başkanı Turgay Sarıaydın, gençlik kolları ve kadın kolları yönetimleri, ilçe başkanları yoğun bir katılım sağladı. 

Haber: Ahmet Gökdemir 

İlginizi Çekebilir

Saygılı'dan gazetecilere anlamlı kutlama

İlginizi Çekebilir

Öztürk’ten hastanın talebine anında çözüm 

İlginizi Çekebilir

Akıllı kartların satışı başladı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

32994

Tasarım Çiçek Nedir?

Seçim: Deprem ve Gençler

Gazetekale’nin Mart sayısı çıktı

Dağdelen, aday adaylığını açıkladı 

Hamilelik yaşı arttıkça down sendromu riski artar 

Öztürk: “MHP kadroları, devletinin ve milletinin yanında 

SIRADAKİ HABERLER