Silah müzesinde sona doğru

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yapımı devam eden ve tamamlanma aşamasına gelen Silah Müzesi inşaatında gelinen nokta hakkında bilgi aldı.

  • Gündem
  • 27 Aralık 2021
  • 14:45
Silah müzesinde sona doğru

OSMANLI’DAN KURTULUŞ HARBİ’NE
MKE Açık hava düğün salonu ve sosyal tesislerinin bulunduğu alana yapımına yıl içerisinde başlanılan Silah Müzesi inşaatında hummalı çalışmalar devam ediyor. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, MKE Bölge Müdürü Turgay Kesici’ den gelinen nokta hakkında bilgi aldı. Osmanlı döneminde ve Kurtuluş Harbi’nde kullanılan harp silahları ile MKE’nin ürettiği son teknoloji silahların sergileneceği müzenin 2022 yılının başında açılması hedefleniyor. 

SON TEKNOLOJİ 
Kırıkkalelilerin merak ile beklediği Silah Müzesi mimari açıdan göz kamaştırıyor. Müze inşaatında incelemede bulunan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, silahların teşhir edileceği sergi salonlarında yapılan çalışmalar ile ilgili detaylı bilgi aldı. Belediye Başkanı Saygılı, sergilenecek silahların Türkiye’nin savunma sanayiinde geldiği noktayı göstermesi açısından heyecan uyandıracağını ifade ederek,  “MKE kurumu ülkemizin göz bebeği bir kurum, bu kurumun bünyesinde bulunan ve yıllardır kendisine ait tesislerde kısıtlı imkanlarla ziyarete açılan Silah Müzemizi yapmış olduğumuz girişimlerle şehir merkezine getirmiş olduk. Yakın zamanda açılışı gerçekleştirilecek olan silah müzesi şehrimize ayrı bir değer katacak. Diğer yatırımlar ile birlikte değerlendirildiğinde Kırıkkale’yi ayrı bir noktaya taşıyacağına inanıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yeni başkan Yavuz’dan trafik mesajı 

İlginizi Çekebilir

Gazi Mustafa Kemal, vefatının 84’üncü yılında saygıyla anıldı 

İlginizi Çekebilir

AK Parti’den kadına yönelik şiddete tepki!

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

52328

Ceritkale köyünde dolu yağışı sele döndü 

Çerikli kasabası sele teslim 

Tekbıyıkoğlu’ndan Huzur Köy ziyareti

Nüfus Müdürlüğü LGS mesaisi yapacak 

Yüksek Hızlı Trende ücretsiz seyahat bitti! İşte yeni fiyatlar 

Şampiyonlar Ligi finali ne zaman oynanacak? Şampiyonlar Ligi finali nerede oynanacak? Şampiyonlar Ligi finali hangi kanalda?

SIRADAKİ HABERLER