Tezcan: “Pazar gün yarım kalan işi tamamlayacağız”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Kırıkkale'de konuştu: Tezcan, "İnşallah pazar günü sandığa gideceğiz ve yarım kalan işi tamamlayacağız"

  • Siyaset
  • 24 Mayıs 2023
  • 17:15
Tezcan: “Pazar gün yarım kalan işi tamamlayacağız”

KIRIKKALE’DE VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "İnşallah pazar günü sandığa gideceğiz ve yarım kalan işi tamamlayacağız." dedi. Tezcan, CHP Kırıkkale İl Başkanlığı'nca Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen programda, seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara hitap etti. Seçimin birinci eşiğinin 14 Mayıs'ta geçildiğini hatırlatan Tezcan, milletvekili seçimini tamamladıklarını, milletin cumhurbaşkanlığı seçimini ise ikinci tura bıraktığını söyledi.

MİLLETİN DERDİYLE DERTLENDİK 
Tezcan, cumhurbaşkanlığında birinci turun kazananının olmadığını belirterek, şöyle konuştu: "Hiç kimse yüzde 50'yi geçemedi. Şimdi ikinci tura kaldı. Birinci turun kaybedeni belli, 21 yıldır memleketi yöneten Recep Tayyip Erdoğan kaybetti. Artık millet 'ben sorumluyu buldum' dedi ama işimiz bitmedi. İnşallah pazar günü sandığa gideceğiz ve yarım kalan işi tamamlayacağız. Biz seçim öncesi milletin derdini anlattık, milletin derdiyle dertlendik, nasıl fabrikalar açacağımızı söyledik. Türkiye'nin her bölgesinde tarlaları nasıl bereketli hale getireceğimizi, çiftçinin, esnafın nasıl kazanacağını, üreticinin nasıl kazanacağını, tarıma nasıl destek vereceğimizi anlattık."

BİRLİK BÜTÜNLÜK DAVASIDIR, BİRLİK DAVASIDIR
Türk milliyetçilerinin oylarının ciro edilebilir senet olmadığını dile getiren Tezcan, "Milliyetçilik, pazarda tezgaha saçılmış mal değildir. Milliyetçilik, bu milletin memleketin evlatlarının birlik bütünlük davasıdır, birlik davasıdır. Milliyetçilik, hiçbir şeyin malzemesi olamaz." dedi. Tezcan, Türkiye'nin geleceğini daha sağlıklı kurabilmesi için mülteci ve göçmen sorununun bitmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA
 

İlginizi Çekebilir

Delice’de hummalı çalışma sürüyor 

İlginizi Çekebilir

Saygılı: “2023 yılı yeni yatırımların yılı olacak”

İlginizi Çekebilir

Ampute Messi Barış Telli Survivor’da 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

80214

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER