TSO Başkanı Varlı’dan Aybimaş’a destek 

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, Aybimaş Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ayan’ın yaptığı açıklamaya destek verdi. Varlı, “Bu bir güç zehirlenmesinin tezahürü bunun başka bir izahı yok. Kaba konuşmak istemiyorum ama bu güçlendikçe devlete dikleşmektir. Biz bu filmi daha önceden seyrettik akıbeti aynı olur” dedi. 

  • Ekonomi
  • 06 Aralık 2022
  • 17:20

NET VE AÇIK ŞEKİLDE KINIYORUZ!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye verdiği yanıtlarla büyük tartışma yaratan BİM CEO'su Galip Aykaç'a karşı tepki gösteren Aybimaş Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ayan’a, TSO Başkanı Ahmet Varlı ziyaretiyle destek verdi. Gazetekale mikrofonuna konuşan Varlı, “Kırıkkale Ticaret ve sanayi Odası olarak BİM CEO'su Galip Aykaç'ın yaptığı açıklamayı net ve açık bir şekilde kınıyorum. Devletimizin büyüklerine yapılan bu saygısızlığın affedilmez olduğunu beyan etmek istiyorum.” 

GÜÇLENDİKÇE GÜÇ ZEHİRLENMESİ YAŞIYORLAR
“Bu vesileyle Aybimaş ailesinin sahibi Ramazan Ayan'ın yaptığı açıklamaya destek olmak için buradayım. Kesinlikle aynı fikirdeyim, bu ulusal zincir marketlerin artık devlete yük olmaya başladığını düşünüyorum. Güçlendikçe güz zehirlenmesi yaşadıklarını görüyoruz. Bunun tezahürü olarak hem devlet büyüklerimize yapmış oldukları saygısız açıklamalar hem de kendilerinde gördükleri bu kudretin nereden kaynaklandığını merak ediyorum. Ramazan beyin açıklamasında destek için buradayım. Her şekliyle yerel kuruluşlarımızın yanındayız.”

YEREL KURULUŞLARIMIZIN YANINDAYIZ 
“Her türlü TSO olarak vereceğiz inşallah bu hareket buradan Türkiye’nin geneline yayılır herkeste haddini bilir. Biz bu konuları gündeme getiriyoruz. Bu zincir marketlerin şehirlerde ve şehrimizde bu kadar hızlı çoğalmasını çok uygun bulmuyoruz. Burada devletimizin Ticaret Bakanlığı nezdinde mevzuatta değişiklik yapması lazım. Marketlerin birbirlerine olan uzaklık konusunda ciddi çalışmalar yapılmalı. Çünkü artık neredeyse bitişik mekânlarda 2-3 ayrı ulusal zincir marketi görüyoruz. Bunları artık şehirlerimiz ve şehir ekonomileri kaldırmıyor artık.” Gazetekale.com 

MEVZUATTA CİDDİ DEĞİŞİKLİK YAPILMALI 
“Belki şu söylenecek burada bu kadar insan çalışıyor bu istihdam sağlanıyor elbette o da doğru ama bizim yerel firmalarımız bu istihdamı zaten sağlıyor. Ondan dolayı biz acilen Ticaret Bakanlığı nezdinde mevzuatta değişiklik yapılmasını talep edeceğiz. Daha önceden bunu dile getirmiştik. Özellikle birbirlerine olan mesafeler noktasında asgari rakam belirlenmesi lazım. Neredeyse bitişik mekanlarda farklı zincir marketleri görüyoruz.” 

AYAN’DAN VARLI’YA TEŞEKKÜR 
“Bu mesafelerin açılmasını veya kota konulmasını istiyoruz. Burada belediyemize de görev düşüyor bunlara bu kadar serbest çalışma ruhsatı verilmemesi lazım. Belediyelerin daha dikkatli ve itinalı olması gerekiyor. Hele ki bu açıklamadan sonra. Bu bir güç zehirlenmesinin tezahürü bunun başka bir izahı yok. Kaba konuşmak istemiyorum ama bu güçlendikçe devlete dikleşmek. Biz bu filmi daha önceden seyrettik akıbeti aynı olur” dedi. Ayan ise Varlı’ya verdiği destekten dolayı teşekkür etti. 

Haber: Ahmet Gökdemir 


 

İlginizi Çekebilir

O aileye AYBİMAŞ’tan yardım eli 

İlginizi Çekebilir

Varlı: “2023 yılında da ekonomi mücadelemizi sürdüreceğiz”

İlginizi Çekebilir

Akdoğan, İYİ Parti’den aday adayı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

34671

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER