Varlı: “Gazetecilik önemli bir meslektir”

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, “Gazetecilik mesleği, toplumsal bilinci arttırmak, güçlendirmek ve kamu yararını her zaman ön planda tutmak açısından önemli bir yere sahiptir” dedi.

  • Gündem
  • 09 Ocak 2023
  • 15:06
Varlı: “Gazetecilik önemli bir meslektir”

FEDAKARCA GÖREV YAPIYORLAR 
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, açıklamalarda bulundu. Varlı, “Halkın gözü ve kulağı olan, zor şartlar altında çalışan basın sektörünün emekçileri, değerli arkadaşlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum. Gazetecilik onurlu ve çok anlamlı sorumluluklar taşıyan bir meslek. Bu işe gönül veren arkadaşlarımızın yaşadıkları zorlukları, gece gündüz verdikleri emeği toplum olarak takdir etmememiz olanaksız.” 

DEMOKRASİMİZİN GÜÇLENMESİNİ SAĞLIYOR 
“Basınımız, geçmişten günümüze kadar önemli bir gelişme göstererek, yazılı ve görsel boyutunun yanı sıra, sanal ortamda da etkinliğini her geçen gün artırmakta olup demokrasimizin güçlenmesine katkılar sağlamaktadır. Bu gelişmede, şüphesiz en büyük pay, görevini fedakârca yapan basın çalışanlarına aittir.”

TARAFSIZ YAYIN ANLAYIŞIYLA YERİNE GETİRMEKTE
“Halkımızın bilinçlenmesi, barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir görev üstlenen basın çalışanları, bu görevlerini farklı görüş ve düşünceleri objektif ve tarafsız yayın anlayışıyla yerine getirmektedirler. Zor şartlarda çalışan ama tüm zorluklara rağmen toplumun haber alma özgürlüğü için mücadele eden basın emekçileri, bu görevleriyle çok sesliliğe katkı sağlamakla birlikte, aynı zamanda demokrasinin sağlıklı işlemesinde de önemli bir rol üstlenmektedirler.” 


BASIN BİR MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR
“Kırıkkale’mizin gerek ekonomik gerekse sosyal olarak geldiği noktada sivil toplum örgütlerinin yanı sıra basın kuruluşlarımızın katkısı azımsanmayacak derecede büyüktür. Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Atatürk'ün 'basın bir milletin müşterek sesidir' ilkesinden hareketle, basın ahlak esasları çerçevesinde çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bir kez daha içtenlikle kutluyor, ebediyete irtihal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyorum” dedi.

Haber: Burak Çalışkan 
 
 

İlginizi Çekebilir

Müzakere teknikleri eğitimi verildi 

İlginizi Çekebilir

Zaferlerle dolu şanlı bir tarihe sahibiz

İlginizi Çekebilir

Karma OSB’de elektrik sorunu çözülecek

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

77872

Tasarım Çiçek Nedir?

Seçim: Deprem ve Gençler

Gazetekale’nin Mart sayısı çıktı

Dağdelen, aday adaylığını açıkladı 

Hamilelik yaşı arttıkça down sendromu riski artar 

Öztürk: “MHP kadroları, devletinin ve milletinin yanında 

SIRADAKİ HABERLER