Veysel Kutluca: “Ders zili, alarm zili oldu!

Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Kutluca, yeni eğitim ve öğretim dönemine ilişkin, “2023 Türkiye’sinde ders zili çalarken aslında ailelerimiz için de alarm zilleri çalmaktadır. Eğitim öğretim yılı, hayat şartlarının zorlaştığı, alım gücünün oldukça düştüğü, eğitim masraflarının birkaç kat arttığı bir zeminde, hâlihazırda var olan birçok sorunun gölgesinde başladı” dedi.

  • Gündem
  • 18 Eylül 2023
  • 12:31
Veysel Kutluca: “Ders zili, alarm zili oldu!

SORUNLARA ÇÖZÜM BULUNMALIDIR 
12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümüne atıfta bulunan Kutluca, “Siyasi tarihimizin en kara lekelerinden, aşılamayan travmalarımızdan biri olan 12 Eylül ve ardından yaşanan sürecin derin izleri bugün hâlâ siyasi ve sosyal hayatımızda görünür durumda. Millî Görüş hareketi olarak biz de doğrudan darbecilerin hedefindeydik. Partimiz kapatıldı, bizlere siyasi yasak konuldu, birçoğumuz cezaevlerinde yattık. Erbakan Hoca’mız ve arkadaşlarımızla birlikte en ağır bedelleri ödedik” ifadelerini kullandı.

HER TÜRLÜ VESAYETTEN KURTARMALIYIZ
Darbe döneminde toplumu ve gençleri kutuplaştıranların ülkeye ağır bedeller ödettiğini belirten Kutluca şöyle konuştu: “Darbenin üzerinden 43 yıl geçmesine rağmen bugün hâlâ bu acı tecrübelerden ders çıkarmayanların olduğunu görüyoruz. Hâlâ kutuplaşmadan, kamplaşmadan siyasi kazanç elde etmeye çalışanlar, insanımızın bir yarısını diğer yarısına düşman göstermeye çalışanlar ne zaman akıllarını başlarına alacaklar. Aslında ülkemizi, vesayetin üniformasından, cübbelisinden, takım elbiselisinden, forslusundan, hiç ama hiç fark etmez, her türlüsünden kurtarmamız gerekiyor.”

BİZLERİ DOĞRUDAN HEDEF ALDILAR 
Kutluca, “Darbenin üzerinden 43 yıl geçmesine rağmen acılar hâlâ tazeliğini koruyor. Siyasi tarihimizin en kara lekelerinden, aşılamayan travmalarımızdan biri olan 12 Eylül ve ardından yaşanan sürecin derin izleri bugün hâlâ siyasi ve sosyal hayatımızda görünür durumda. Ne yazık ki, 600 binden fazla insanın gözaltına alındığı, binlercesinin yıllarca hapis hayatı yaşadığı, dahası işkence gördüğü, gencecik insanların idam edildiği, 1 milyondan fazla vatandaşımızın fişlendiği bir dönemden bahsediyoruz. Yıllar sonra kurulan ‘bir sağdan, bir soldan astık’ cümlesi de bu darbenin aslında ülkemizin ve milletimizin tamamının hedef alındığını açıkça göstermektedir. Millî Görüş hareketi olarak biz de doğrudan darbecilerin hedefindeydik. Partimiz kapatıldı, bizlere siyasi yasak konuldu, birçoğumuz cezaevlerinde yattık. Erbakan Hoca’mız ve arkadaşlarımızla birlikte en ağır bedelleri ödedik” ifadelerini kullandı.

Haber: Süleyman Ok 
 

İlginizi Çekebilir

Kutluca: “Yanıldıkları her şeyin bedelini millete ödetiyorlar”

İlginizi Çekebilir

Veysel Kutluca: “Ders zili, alarm zili oldu!

İlginizi Çekebilir

Kutluca: “Millet ittifakı yolunda kararlılıkla ilerleyeceğiz”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

72202

Bilim Tutkunlarıyla ‘Bilimsel Geceleme’

Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan sporla koruyacağız

Otomobil ile traktör çarpıştı: 2 yaralı 

Şarampole devrilen motosikletin sürücüsü öldü

Asgari ziyaretçi sayısına ulaşamayan siteler ilan alamayacak 

AFAD’tan Yahşihan’a eğitim

SIRADAKİ HABERLER