Vize haftasında çorbalar Yahşihan Belediyesi’nden

 Yahşihan Belediyesi, Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) öğrencilerine vize sınavları haftasında ücretsiz çorba ikramında bulunuyor.

  • Gündem
  • 10 Kasım 2022
  • 10:10
Vize haftasında çorbalar Yahşihan Belediyesi’nden

CEP DOSTU BELEDİYE
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın talimatıyla Müge Anlı Mobil Aşevi aracı ile vize sınavları haftası boyunca sabah saat 08.00-09.00 arası dağıtılan çorbalar hem öğrencilerin yüzünü güldürüyor hem içini ısıtıyor. 
Sabahın erken saatlerinde sınavlarına yetişmeye çalışan öğrencilerden Sevilay Coşkun, “Sabahın erken saatlerinde sınavlarımıza yetişmeye çalışırken kahvaltı yapmayı unutabiliyoruz ya da çoğu gün buna zamanımız bile olmuyor. Başkan Türkyılmaz’ın bu hizmetiyle hem sağlıklı besleniyoruz hem de harçlıklarımız cebimize kalıyor. Cep dostu Yahşihan Belediyesi’ne teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.


“DÜN DE BURADAYDIK BUGÜN DE BURADAYIZ”
Yahşihan Belediyesi, Müge Anlı Mobil Aşevi aracıyla daha önce de soğuk havalarda Kırıkkale Üniversitesi giriş kapısında öğrencilere, Tıp Fakültesi giriş kapısında hasta ve hasta yakınlarına, üniversite kayıtları sırasında yurt müdürlükleri önünde vatandaşlara sıcak çorba dağıtımı yapmış ve büyük ilgi görmüştü. Sağlıklı beslenme kapsamında yapılan bu çalışmayla şimdiye kadar binlerce vatandaş bu hizmetten yararlandı. Vatandaşlara çorba dağıtırken sohbet etme imkânı bulan Başkan Türkyılmaz: “ Toplam 40 Bin Üniversite öğrencisine ev sahipliği yapıyoruz. Aynı zamanda 30 bin nüfusu olan bir ilçeyiz. Vatandaşımızın her anında yanında olmaya çalışıyoruz. Dün de buradaydık, bugün de buradayız Allah izin verirse yarın da burada olacağız. Vize sınavları haftası boyunca öğrencilerimize bu desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Haber: Burak Çalışkan   

İlginizi Çekebilir

Meteorolojiden sarı kodlu uyarı!

İlginizi Çekebilir

Kontrolden çıkan otomobil iş yerine girdi!

İlginizi Çekebilir

Kent merkezinde sağanak etkili oldu

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

70906

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER