Yahşihan asfaltlanıyor

Yahşihan Belediyesi’nde asfaltlama işlemlerine yeniden başladı. Havaların ısınması ile birlikte asfaltlamaya Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nden başlayan Yahşihan Belediyesi, 11 bölgede yapılacak olan asfaltlama çalışmalarında toplamda 80 bin ton asfalt sermeyi planlıyor. 

  • Güncel Haberler
  • 08 Mayıs 2023
  • 18:33
Yahşihan asfaltlanıyor

ÖZTÜRK’ÜN DESTEKLERİ İLE ASFALTLAMA BAŞLADI
Yahşihan ilçesinde hava muhalefeti nedeniyle bir süredir ara verilen asfaltlama çalışması yeniden başladı. Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nden başlayan asfaltlama çalışması öncesi kurban kesildi, dualar edildi. Asfaltlama çalışmasına Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk’de katıldı. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan’ın 100 yıllık sorununu çözmek için ilçede hummalı bir çalışma başlatmış ve ilçeyi toplamda 317 kilometre boyunca kazarak, tüm ilçenin içme suyu ve kanalizasyon alt yapısını yenilemişti. Daha sonra alt yapı çalışmaları yapılan yerler asfaltlanmaya başlamış ancak hava muhalefeti nedeniyle Yahşihan Belediyesi bir süre asfaltlama çalışmasını durdurmak zorunda kalmıştı. Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk’ün sağladığı destekler sonucunda asfaltlama çalışmaları yeniden başladı. 

TOPLAMDA 80 BİN TON ASFALT KULLANILACAK
Yapılan açıklamada, sırası ile Ahmet Yesevi Caddesi, Doktor Osman Durmuş Caddesi, Yenişehir bölgesi, Osmangazi Caddesi, 290. sokak, Erenler bölgesi, Yavuz Sultan Selim Caddesi, 180. sokak, 164. sokak, Şehit Onbaşı Caddesi ve Şehit İbrahim Alver Caddesi olmak üzere 11 ayrı bölgenin asfaltlanacağı belirtildi. Asfaltlamanın 2 hafta sürecek olan ilk etabında 10 bin ton asfalt kullanılacağı, toplam asfaltlama çalışmalarında ise 80 bin ton asfalt kullanılacağı belirtildi.

“YAHŞİHAN HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK”
Asfaltlama çalışmalarının başlamasının ardından açıklamada bulunan MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Çok uzun zamandır Yahşihan’ımızın beklentisiydi. Yahşihan’ın bu beklentisini bizler görmezden gelemezdik. Belediye başkanımızın üstün gayretleri ve bizlerin de yardımı ile artık bugün itibari ile Hoca Ahmet Yesevi Bulvarında asfaltlama çalışmaları başlanacak ve İnşallah 1 hafta, 10 güne kadar da tamamlanacak. Yahşihan her şeyin en iyisine layık.” Dedi.

“BEKLEDİKLERİNE DEĞECEK BİR YOL”
Desteklerinden dolayı MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’e teşekkür eden Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Biz bu yolu 29 Ekim tarihinde asfaltlayacaktık ama ekonomik sıkıntılar dolayısıyla çalışmaları başlatamadık. Biz de sayın vekilimizden rica ettik ve dedik ki 'Sayın vekilim siz olmadan bu yol olmayacak’ dedik. Sağ olsun 2 buçuk kilometre gidiş, toplam 7 bin ton bize asfalt desteği sağladı. Onun da yaklaşık 10 milyon ila 10 buçuk milyon gibi bir bedeli var. Şimdi vatandaşlarımız sorabilir ‘Sol atıldı, sağ niye atılmadı’ diye, sağ tarafı TEDAŞ kazacak çünkü orta tarafa güzel bir aydınlatma ve bisiklet yolumuzun devamı yapılacak. Yani beklediklerine değecek bir yol. Buradan Yahşihan’a kadar bağlıyoruz, Yahşihan’dan da Osman Durmuş Caddesine bağlıyoruz.” dedi.
 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da en güzel birliktelik

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da okul kantinleri denetlendi

İlginizi Çekebilir

Öztürk: “Lider ülke ve süper güç Türkiye için, Recep Tayyip Erdoğan”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

36210

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER