Yahşihan’da eski mezarlar Acısu’ya taşındı

Yahşihan ilçesine yapılacak olan Yeni Merkez Camisinin çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, eski cami bahçesinde bulunan merhumların kabristanları ailelerinin rızası dâhilinde Acısu Mezarlığı’na nakledildi.

  • Güncel Haberler
  • 13 Mart 2023
  • 17:23
Yahşihan’da eski mezarlar Acısu’ya taşındı

DEFİN İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 
Yahşihan’ın çok eski camilerinden olan merkez camisinde Yahşihan ilçesinin önde gelen ailelerinden 11 kişinin kabristanı bulunuyordu. Yeni Merkez Camisi yapımını devam ederken mevcut 11 kabristan yine Yahşihan ilçesinde bulunan Acısu Mezarlığı’na nakledildi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz tüm ailelerimizin rızası alınarak defin işlemlerinin gerçekleştirdiklerini belirtti. 

ALLAH MEKÂNLARINI CENNET EYLESİN
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “İlçemize yapacak olduğumuz Yeni Merkez Camimizi daha büyük bir yapıya kavuşturmak için çalışmalarımız devam ediyor. Yahşihan Merkez Camimizde bulunan ilçemizin değerleri olan merhumlarımız Müderris Mehmet Efendi, Veli Gördebil, H. Tevhit Kutay, Arap Hoca, Mustafa Efendi, Hüseyin Efendi, H. Hazım Efendi, Mehmet Ağa, Mahir Kutay, Ömer Hoca ve Sait Kutay’ın kabristanlarını yapmış olduğumuz mevlid programı beraberinde ailelerinin onayları ile Acısu Mezarlığımıza naklini gerçekleştirdik. Allah mekânlarını cennet eylesin.” İfadelerini kullandı.

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da Ramazan ayı denetimi 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan asfaltlanıyor

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz’dan “Komşum Nasılsın” programına büyük destek

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

47983

Çay fiyatları zamlandı

Saç Show yarışmasının birincisi Kırıkkale’den 

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu 

Polis gücünün gençleri, Türkiye şampiyonu oldu 

İmam hatip şenlikleri düzenlendi

Ankara-Kırıkkale otoyolu yeni dönemde yapılacak 

SIRADAKİ HABERLER