Başaramazsın dediler 60 yaşında ehliyet aldı

60 yaşında ehliyet alan ev hanımı Mevlüdiye Karanca, azmiyle herkesi kendine hayran bıraktı. “Kadın isterse her şeyi başarır” diyen Karanca, uzun zamandır hayalini kurduğu ehliyetine yıllar sonra kavuştu. 

  • Özel Haber
  • 24 Ocak 2023
  • 17:24

KADIN İSTEDİĞİNDE HER ŞEYİ BAŞARIR 
Kırıkkale’de yaşayan ev hanımı Mevlüdiye Karanca çok istediği ehliyet hayaline 60 yaşında kavuştu. Çevresinin ’yapamazsın’ dedikleri ehliyet sınavlarını hem yazılı hem de uygulama alanında başarıyla geçen 60 yaşındaki Karanca, azmiyle çevresindekilere örnek oldu. Eleştirilere aldırmadan ehliyet için azmeden Karanca, kadının istediği takdirde her şeyi başarabileceğini söylüyor. Çevresi tarafından ‘ehliyet alamazsın, yapamazsın’ sözlerini çok duyduğunu belirten Karanca, “İnanmak başarmanın yarısıdır. Çok şükür bütün sınavlarımı başarıyla bitirdim ve ehliyetimi aldım” dedi. 

SINAVDAN 88 PUAN ALDI 
Karanca, “Yıllardır ehliyet almak istiyordum. Ben bu yola girdiğimde kimse bana inanmadı. Bu yaştan sonra ehliyeti ne yapacaksın? Sen ehliyet alamazsın, yapamazsın, boşuna para verme dediler. Ama ben bu sözlerin hiçbirini dinlemedim. Bugüne geldiğimizde ise Allah’a çok şükür ehliyetimi aldım. Başarmak gerçekten çok güzel bir şey. Genç arkadaşlarımız zamanında ehliyetini alsınlar, ihmal etmesinler. Ben diğer gençler gibi tabii ki kolay almadım. Fakat çok çalıştım, çok azmettim ve ehliyetimi aldım.  Her gün sabah 07.00’de kalktım. Youtube üzerinden videolar izledim, uygulamalar yaptım ve sınavdan 88 aldım.”

BAŞARININ ASLA YAŞI OLMAZ 
Ehliyet almak isteyen bütün kadınlara kursa davet eden Karanca, başarmanın yaşının olmadığını söyledi. Karanca, “Ben çok çalıştım, gençler gibi rahat şekilde almadım. Bütün kadınlar olumsuzluklara kulak tıkasınlar ve ehliyetlerine kavuşsunlar. Eğitimimde bana yardımcı olan Özlem Yücel hocama çok teşekkür ederim” dedi. Eğitmen Özlem Yücel ise, “Mevlüdiye hanımı tebrik ederim. Birçok insana başarmanın ne olduğunu gösterdi. Gerçekten istedikten sonra başarılmayacak bir şey yok.”

HER ŞEYİN YOLU İSTEMEKTEN GEÇİYOR 
“Kadınlar asla pes etmesin, başarmak için mücadele etsinler. Ben paniğim, eşim bana destek olmuyor diye birçok kadın adayımız geliyor. Gerçekten istedikten sonra yapamayacakları bir şey yok. Eğitimci arkadaşlarımızın da kursiyerlere davranış şekilleri çok önemli.   Sabırlı olmamız gerekiyor. Çünkü kursiyerlerimiz hiç bir şey bilmeden geliyorlar. Onlara karşı biraz daha sabırlı olmalıyız” dedi. 

Haber: Ahmet Gökdemir / Özel Haber 


 

İlginizi Çekebilir

Yolcular bizim emanetimizdir 

İlginizi Çekebilir

Tekinay, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

İlginizi Çekebilir

Gazetekale her yerde!

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

74481

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

Albayrak: “Yakında AK Parti’den istifalar başlayacak”

Doğan’a İYİ Parti’de önemli görev 

112’ye asılsız çağrı oranı yüzde 72,04 

Gökdere, Delice Ziraat Odası Başkanlığı’nda güven tazeledi

Çocuğunun yanında erotik canlı yayın açmıştı! İfadesinde ‘kocamın kumar borcu içi yaptım’ dedi

SIRADAKİ HABERLER